Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 21 d.


NETEKTIS
Anapilin išėjusio aktoriaus G. Girdvainio kolegos: Lietuva neteko labai didelio artisto
BNS
Fotobankas
Gediminas Girdvainis.

Anapilin trečiadienį išėjusio garsaus šalies teatro ir kino aktoriaus Gedimino Girdvainio kolegos sako, kad Lietuva neteko labai didelio artisto bei puikaus ir eilę įsimintinų vaidmenų sukūrusio menininko.

„Negaliu patikėti. Niekaip negaliu suvokti, kad taip staiga viskas greitai baigėsi (...) Lietuvos žiūrovas neteko labai didelio artisto“, – BNS trečiadienio vakarą sakė aktorė Vaiva Mainelytė.

Ji pasakojo, kad su G. Girdvainiu esanti pažįstama jau kelias dešimtis metų.

Per šį laiką, pasak vienos garsiausių Lietuvos aktorių, kartu su G. Girdvainiu sukurta aibė ryškių vaidmenų, o per tuos metus bičiulystė tapo ypač artima.

„Ir „Giminėse“ šitiek metų filmavomės drauge, jau nekalbant apie „Velnio nuotaką“, kur jo vaidmuo buvo kaip vizitinė kortelė. Tos jo akys – tokios degančios. Šiaip, jis visada vaidmenis kurdavo negailėdamas savęs“, – kalbėjo aktorė.

„Visi gimtadieniai, visos šventės būdavo kartu. Kaip sakome, ir džiaugsme, ir liūdesy. Mūsų draugystė buvo daugiau nei kolegiška, tai labiau giminystės ryšys“, – teigė ji.

„Užsispyręs kaip žemaitis“

Vilniaus mažojo teatro meno vadovas, teatro režisierius Rimas Tuminas žinią apie kolegos mirtį pasitiko gulėdamas klinikose Pietų Vokietijoje.

Jis apgailestavo, kad dėl to negalės dalyvauti laidotuvėse.

Pasak R. Tumino, kolega ir bičiulis G. Girdvainis buvo ypatingas aktorius, taip pat – ypatingas žmogus.

„Tikiu, kad jam nusišypsos Viešpats. Tai buvo žmogus – užsispyręs kaip žemaitis, tylus, paslaptingas, nekalbus, mažai kalbus (...) Jis nenorėjo būti amžinu Pinčiuku arba komišku aktoriumi“, – BNS pasakojo režisierius.

„Man buvo pasididžiavimas, kad G. Girdvainis su mumis yra šalia“, – teigė jis.

R. Tuminas taip pat prisimena ir darbą su aktoriumi, jis sako, kad dirbant su G. Girdvainio, reikėjo šiek tiek kantrybės.

„Reikėjo kantrybės laukti, kol baigsis jo parakas, kol jis neišvaidins, kol nepasiūlys tokio ar kitokio varianto, reikėjo kantrybės, reikėjo įžvelgti kartais, ko jis nori, ko jis siekia“, – kalbėjo R. Tuminas.

Pasak jo, G. Girdvainis buvo ypač individualus, universalus, talentingas ir ypač daug teatro gyvenime palikęs aktorius.

„Universalumas jo tame, kad viename vaidmenyje jį galėjai įžvelgti kaip komedijos meistrą, paskui – kaip dramos meistrą, tragedijos užuomazgas“, – pasakojo teatro režisierius.

Eidamas 77-uosius metus, Gediminas Girdvainis mirė trečiadienį.

G. Girdvainis gimė 1944 metais Kretingoje, baigė Lietuvos konservatoriją, nuo 1994 metų jis Vilniaus mažajame teatre, anksčiau yra dirbęs Šiaulių bei Jaunimo teatruose.

Aktorius teatro spektakliuose yra atlikęs eilę žinomų vaidmenų, taip pat nuo 1968 metų vaidina kine, o vienas žymiausių jo vaidmenų – televizijos seriale „Giminės“ atliktas geležinkeliečio Jogailos vaidmuo.

G. Girdvainio vaidyba – temperamentinga, improvizacinė, ypač raiškūs komiški, tragikomiški vaidmenys. 

Aktorius 2004 metais apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, 2007 metais – Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 04 08:46
Spausdinti