Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 14 d.


GINKLUOTĖS PERDAVIMAS UKRAINAI
Apklausa: 76 proc. lietuvių pritaria karinės paramos Ukrainai perdavimui
ELTA
Scanpix
Ginklai.

Lietuvai toliau tiekiant karinę ginkluotę, techniką, šaudmenis už laisvę kovojančiai Ukrainai bei prisidedant finansiniais įnašais tarptautiniuose fonduose, šalies gyventojai karinės paramos perdavimą tvirtai palaiko.

Kaip atskleidė Krašto apsaugos ministerijos užsakymu gruodį atlikta visuomenės nuomonės apklausa, Lietuvos karinės paramos Ukrainai teikimui pritaria 76 proc. mūsų šalies gyventojų. Tuo metu 86 proc. apklaustųjų palaiko Ukrainos siekį prisijungti prie NATO.

Pasak ministro, apklausos duomenys parodo, kad šalies gyventojai supranta, jog Ukraina jau dvejus metus kovoja ne tik dėl savo, bet ir dėl Lietuvos bei visos Europos saugumo.

„Brutalus Rusijos karas Ukrainoje tęsiasi, todėl turime ir toliau išlikti vieningi bei remti Ukrainą visais įmanomais būdais. Parama Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms išlieka svarbiausiu Lietuvos prioritetu šalia savo pačių gynybos stiprinimo. Tieksime paramą Ukrainai tol, kol bus užtikrintas Ukrainos suverenumas ir teritorijos integralumas“, – pranešime spaudai pabrėžė A. Anušauskas.

KAM duomenimis, Lietuvos karinės paramos Ukrainai vertė šiuo metu siekia 570 mln. eurų.

Visuomenės apklausą 2023 metų gruodžio 15–23 dienomis atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.

2024 02 23 10:47
Spausdinti