Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 13 d.


PREZIDENTO RINKIMAI
Artėjant rinkimams – G. Nausėdos spurtas
BNS
ELTA
Gitanas Nausėda.

Gitanas Nausėda dar labiau atsiplėšė nuo konkurentų prezidento rinkimuose. Portalo „Delfi“ užsakymu atlikta „Spinter tyrimų“ apklausa rodo, kad vasarį už jį būtų balsavę 28,5 proc. apklaustųjų. Tai aukščiausias G. Nausėdos rezultatas nuo 2022 metų spalio mėnesio, kai šie reitingai pradėti fiksuoti. Sausį šis skaičius siekė 23,5 procento.

Artimiausias dabartinio prezidento varžovas, kaip rodo apklausa, yra advokatas, nepriklausomas kandidatas prezidento rinkimuose Ignas Vėgėlė. Už jį balsuotų 13,4 proc. respondentų. Sausį tokių buvo 12,2 procento.

Tarp varžovų ir dabartinė premjerė, valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) iškelta kandidatė Ingrida Šimonytė, ją palaikytų 12,8 proc. (sausį 10,9 proc.) apklaustųjų.

Toliau rikiuojasi Seimo Mišrioje narių grupėje dirbantis Remigijus Žemaitaitis su 4,7 proc. palaikymu (sausį 3,3 proc.), valdančiosios Laisvės partijos iškeltas teisininkas Dainius Žalimas su 4,3 proc. palaikymu (4,1 proc.), buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdas Tutkus su 3 proc. palaikymu (1,7 proc. sausį).

Lentelę užbaigia opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos iškeltas kandidatas į prezidentus, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga su 2,6 proc. palaikymu (sausį 2,8 proc.).

Į šį sąrašą įtraukti Zenonas Andrulėnas, Giedrimas Jeglinskas, Gintautas Kniukšta, Andrius Mazuronis, Arūnas Rimkus, Eduardas Vaitkus surinko mažiau nei 2 proc. simpatikų balsų. Šis sudėtinis rezultatas atsispindi ir grafoje „kitas kandidatas“.

Už kitą kandidatą vasarį būtų balsavę 7,5 proc. apklaustųjų, nebalsuosiantys sakė 8,1 proc., o atsakymą „nežinau“ rinkosi 15,1 proc. respondentų.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa atlikta 2024 metų vasario 18–25 dienomis. Tyrimo metu apklausta 1017 respondentų. Taikytas kombinuotas apklausos metodas – telefoninės apklausos būdu ir internetu.

Tyrimo rezultatų paklaida 3,1 procento.

2024 03 15 09:09
Spausdinti