Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 28 d.


POKYČIAI ŠVIETIMO MINISTERIJOJE
Atsistatydinus švietimo ministrui, jį laikinai keičia M. Navickienė
ELTA
Josvydas Elinskas/ELTA
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Premjerei patenkinus švietimo, mokslo ir sporto ministro Gintauto Jakšto prašymą atsistatydinti, jo pareigas laikinai eis socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Jos manymu, šiuo metu būtina stabilizuoti situaciją švietimo srityje ir užtikrinti sklandžią tarpinių patikrinimų bei valstybinių brandos egzaminų (VBE) vykdymo eigą.

„Pirmiausia – (sieksiu – ELTA) stabilizuoti pačią situaciją Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje. Manau, kad komanda yra svarbi, pradėti pokyčiai yra svarbūs ir, mano įsitikinimu, teisingi. Bendromis jėgomis drauge su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kolegomis reikia ištaisyti įgyvendinimo klaidas ir, svarbiausia, užtikrinti, kad dabar tarpiniai patikrinimai ir abitūros egzaminai įvyktų sklandžiai, be nesusipratimų. Tokie tikslai yra keliami – pasistengsiu (...) kiek galėsiu prisidėti, kad tie pokyčiai būtų pasiekti“, – trečiadienį prieš prasidedant Vyriausybės posėdžiui žurnalistams sakė M. Navickienė.

„Norėčiau su pačia premjere aptarti visus darbus, kurie turės žmogaus, laikinai einančio ministro pareigas. Turėsime susidėlioti prioritetus. Iššūkių yra nemažai“, – pripažino ji.

ELTA primena, kad trečiadienį premjerė Ingrida Šimonytė patenkino švietimo, mokslo ir sporto ministro G. Jakšto prašymą atsistatydinti. Susitikusi su šalies vadovu Gitanu Nausėda politikė pateikė dekreto priojektą, kuriame numatoma, jog laikinai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) vadovaus socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė.

Tęsiantis nesklandumams dėl tarpinių vienuoliktokų patikrinimų, antradienį ministras G. Jakštas dar kartą premjerei pateikė atsistatydinimo prašymą. Kaip antradienio vakarą LRT televizijai teigė ministras, pasitraukti iš pareigų jį paskatino prieš pat spaudos konferenciją iš Vyriausybės vadovės komandos be diskusijų gautas pavedimas, susijęs su vienuoliktokų tarpinių patikrinimų vertinimo skale.

Apie pasitraukimą antradienį pranešė ir už tarpinių patikrinimų įgyvendinimą atsakingas viceministras Ramūnas Skaudžius.

G. Jakštas atsistatydinimo raštą I. Šimonytei jau buvo įteikęs ir kovo viduryje. Vis dėlto tada Vyriausybės vadovė nutarė jo netenkinti.

Ministru G. Jakštas buvo paskirtas praėjusių metų vasarą, kai kilus skandalui dėl savivaldybių tarybos narių veiklai skirtų lėšų panaudojimo skaidrumo iš pareigų pasitraukė tuometė ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Pagal Konstituciją, Lietuvoje ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu.

2024 04 10 13:18
Spausdinti