Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 18 d.


KORONAVIRUSAS
Atvykusiems iš Vokietijos įvedama privaloma dviejų savaičių izoliacija
BNS
Pixabay
Vokietija.

Iš Vokietijos į Lietuvą atvykusiems asmenims nuo pirmadienio įvedama privaloma dviejų savaičių izoliacija.

Remiantis penktadienio Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Vokietijoje sergamumo koronavirusu rodiklis per pastarąsias 14 dienų siekė 16,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų, todėl Sveikatos apsaugos ministerija šią valstybę įtraukė į koronaviruso paveiktų šalių sąrašą.

Ministerijos duomenimis, šiuo metu Europos Sąjungos šalyse mažesnis nei 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų sergamumo rodiklis yra septyniose šalyse be Lietuvos: Slovėnijoje, Italijoje, Slovakijoje, Estijoje, Suomijoje, Vengrijoje ir Latvijoje.

Užsieniečiams, atvykstantiems iš šalių, kur sergamumas viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, privaloma ne tik izoliuotis atvykus, tačiau taip pat būtina turėti ir neigiamą testą dėl koronaviruso. 

Atvykus iš šalių, kur sergamumo rodiklis yra didesnis nei 16, tačiau neviršija 25, privaloma tik izoliacija.

Į Lietuvą įleidžiami užsieniečiai, atvykstantys iš Europos Sąjungos bei kelių kitų Europos šalių. Užsieniečiai iš trečiųjų šalių į Lietuvą nėra įleidžiami, išskyrus Vyriausybės nustatytas išimtis.

Lietuviams, grįžtantiems iš paveiktų šalių, būtina saviizoliacija, o grįžtantiems iš itin paveiktų šalių – ir testas dėl koronaviruso.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 24 08:35
Spausdinti