Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 14 d.


SANKCIJOS RUSIJAI IR BALTARUSIJAI
Aukštųjų technologijų Baltarusijos įmonė Vilniuje bandė persivesti sankcionuotus pinigus
BNS
Scanpix
Sergejus Čemezovas ir Vladimiras Putinas.

Prieš pusmetį į Lietuvą padedant „Investuok Lietuvoje“ atėjusi Baltarusijos aukštųjų technologijų bendrovė „Izovac Photonics“ prasidėjus karui su Ukraina bandė iš Rusijos persivesti iš į sankcijas įtraukto karinę įrangą kuriančio valstybinio koncerno „Rostec“ instituto gautus 1,2 mln. eurų.

Baltarusių bendrovės lėšas FNNT areštavo dėl koncernui „Rostec“ ir jo vadovui Sergejui Čemezovui taikomų sankcijų, praneša LRT.

Kaip teigia ne tik Baltarusijoje, bet ir Rusijoje, Taivane veikiančios įmonių grupės, užsiimančios fotonikos technologijomis, naudojamomis ekranuose, saulės elementuose, lazeriuose ir optiniuose elementuose, mikroelektronikoje atstovas Vilniuje, pagrindiniai įmonės klientai, iki karo Ukrainoje pradžios, buvo Rusijoje.

Bendrovės „Izovac Photonics“ direktorius baltarusis Vitalijus Chomičius teigė, kad į Lietuvą iš Baltarusijos ketinama perkelti 30 darbuotojų su šeimomis.

Jis patvirtino, kad apie verslo plėtrą Europos Sąjungoje bendrovė svarstė dar iki 2020 metų rugpjūtį vykusių suklastotų Baltarusijos prezidento rinkimų.

„Ilgai svarstėme apie grupės plėtrą ir įmonės kūrimą ES, apsvarstėme kelias jurisdikcijas ir pasirinkome Lietuvą“, – sakė „Izovac Photonics“ padalinio Lietuvoje vadovas.

Baltarusijoje kilus masiniams protestams prieš išrinktą A. Lukašenką, ekonomikos ir inovacijų ministerija pakvietė šios šalies kvalifikuotus specialistus ir verslą kurtis Lietuvoje.

„Investuok Lietuvoje“ duomenimis, nuo to laiko į Lietuvą iš Baltarusijos persikėlė 44 įmonės.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė kovo viduryje pranešė, kad dėl karo Ukrainoje į Lietuvą planuoja atvykti tūkstančiai informacinių technologijų specialistų iš Rusijos ir Baltarusijos, o ministerija bendradarbiauja su jau anksčiau Lietuvoje įsikūrusiomis šių šalių IT bendrovėmis dėl jų skyrių perkėlimo į Lietuvą, taip pat derasi dėl neįvardytų vakarietiškų kompanijų padalinių perkėlimo.

Premjerė Ingrida Šimonytė tuomet teigė, kad Lietuva neplanuoja supaprastinti procedūrų iš Rusijos ir Baltarusijos norintiems persikelti verslams, nori juos tikrinti.

Prezidentūra yra išsakiusi poziciją, kad į Lietuvą perkeliamos IT įmonės iš Rusijos kelia rizikų, nes Rusijos IT sektorių kontroliuoja saugumo tarnybos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 04 20 09:05
Spausdinti