Meniu
Prenumerata

šeštadienis, vasario 24 d.


„Automagistralės“ auditas: įmonės lėšos – atostogoms ir sanatorijoms
BNS
R.Masiulis. (BNS nuotr.).

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis pareiškė, kad valstybės valdoma įmonė „Automagistralė“ tenkino buvusių vadovų užgaidas, o jos veiklos audito rezultatus pavadino sukrečiančiais.

„Daugybę metų ši valstybės įmonė buvo tiesiog paversta privačia įmone, kurios vos ne vienintelė paskirtis – tenkinti buvusių vadovų asmenines reikmes ir užgaidas. Tai tipinis sovietinio „priėjimo prie lovio“ pavyzdys“, – pranešime teigė R.Masiulis. Susisiekimo ministerijai atlikus auditą, paaiškėjo, kad įmonei padaryta daugiau nei 200 tūkst. eurų žalos. Audito išvadas ministerija ketina teikti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT), be to, kreipsis į teisėsaugą dėl nuostolių išieškojimo civiline tvarka.
„Daugybę metų ši valstybės įmonė buvo tiesiog paversta privačia įmone, kurios vos ne vienintelė paskirtis – tenkinti buvusių vadovų asmenines reikmes ir užgaidas. Tai tipinis sovietinio „priėjimo prie lovio“ pavyzdys“, – pranešime teigė R.Masiulis.
Pasak pranešimo,„Automagistralės“, kuriai vadovavo jau atleistas Vladislavas Molis, vadovybė pirko prabangius automobilius, kūrė fiktyvias pareigas, pavyzdžiui, viešųjų pirkimų specialisto-sandėlininko padėjėja, už įmonės pinigus vyko atostogų ir kitaip švaistė pinigus bei siekė asmeninės naudos. „Automagistralės“ vadovas V. Molis dar liepą atleistas, įtarus, kad bendrovės lėšos leidžiamos neskaidriai, be to, nemokami atlyginimai įmonės darbuotojams. Pinigai – sūnaus įmonei ir atostogoms Pasak ministerijos, „Automagistralė“ už 100 tūkst. eurų įsigijo nekilnojamojo turto Vievyje iš su V. Molio sūnumi susijusių bendrovių ir už jį permokėjo 4,3 karto. Ministerija teigia, kad įmonės vadovybė žinojo tikrąją turto vertę. Būtent dėl šio atvejo bus kreiptasi į STT, o Kelių direkcijos bus prašoma atlikti tarnybinį patikrinimą. Be to, „Automagistralė“ pernai įsigijo du prabangius automobilius, kurių techniniai reikalavimai buvo susiję su papildoma prabangos įranga, nebūtina įmonės veiklai. Tikėtina, jog kai kurie šių reikalavimų turėjo įtakos tam, kad iš kelių įmonių pasiūlymus pateikė tik viena. Ministerijos teigimu, įmonės apskaitininkės pareigas priimta vyriausiosios buhalterės marti, sukurta pareigybė viešųjų pirkimų specialisto–sandėlininko padėjėja. Šie žmonės audito metu atleisti. Bendrovė taip pat išmokėjo nepagrįstų išeitinių kompensacijų darbuotojams, atleistiems jų pačių prašymu: šiemet – beveik 23 tūkst. eurų, rašoma pranešime. 2014–2017 metais darbuotojams skirtų priedų ir priemokų dydžiai buvo neadekvatūs jų kvalifikacijai, patirčiai, darbui. „Pasitaikė atvejų, kai priedai darbuotojams buvo skirti ne tik nepagrindus padidėjusio jų darbo krūvio, bet ir už nebūtus darbus – pavyzdžiui, priedai administracijos darbuotojams už budėjimą 2014–2015 metų žiemos metu, nors jie tokio darbo neatliko. 2014–2016 metais nepagrįstai skirti priedai darbuotojams buhalterio dienos proga. Darbuotojų paaiškinimais, kai kuriais atvejais jiems buvo išmokėta mažesnė nei apskaičiuota priedų ar priemokų suma. Tikėtina, kad taip siekta asmeninės naudos“, - rašoma ministerijos pranešime.
Už įmonės pinigus vadovybė taip pat vyko atostogų – beveik 70 tūkst. eurų buvo panaudota 6 kelionėms į Kretą ir Italiją, mokymams JAV, sanatorijai.
Už įmonės pinigus vadovybė taip pat vyko atostogų – beveik 70 tūkst. eurų buvo panaudota 6 kelionėms į Kretą ir Italiją, mokymams JAV, sanatorijai. Jubiliejų proga buvo dalijamos premijos, nors tai neatitiko tvarkos. Įmonės technika – motinos namo statybai Anot ministerijos, „Automagistralė“ dalį paslaugų teikė kelis kartus pigiau nei rinkoje, o tuo naudojosi pats V. Molis, statydamas savo mamos namą. Be to, bendrovė iki šiol teikia jai nebūdingas paslaugas – apskardina balkonus, kasa tvenkinius, remontuoja traktorius, namus ir atlieka kitus darbus. „Pavyzdžiui, įmonės mechanizmų nuomos paslaugomis neretai naudojosi įmonės darbuotojai ir įmonės direktorius V. Molis, jo motina bei sūnūs. V. Molis ir jo šeimos nariai prašymus adresuodavo įmonės direktoriui V. Moliui, ant jų rezoliuciją parašydavo direktoriaus pavaduotojas. Kai kuriuose V. Molio ir jo artimų asmenų prašymuose nurodoma konkreti darbų atlikimo vieta – Liepų g. 7, Vievis. (...) Šiuo adresu tuo metu vyko V. Molio motinai priklausančio namo statybos“, - teigiama pranešime. Be to, „Automagistralė“ Juodkrantėje turi poilsio namus, kurie dar 2012 metais turėjo būti privatizuoti, jų veikla nuostolinga, tad tikėtina, kad jie buvo naudojami asmeniniams vadovybės poreikiams. Įmonė įpareigota iki metų pabaigos perduoti namus Turto bankui. Ministerija kritikuoja ir nuostolingai veikiantį Kelių muziejų. Dalis 2015–2016 metų atlyginimų ir socialinio draudimo išlaidų bei prekių ir paslaugų pirkimų nepagrįstai priskirta muziejaus sąnaudoms ir kompensuota Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama. 
2017 10 04 17:11
Spausdinti