Meniu
Prenumerata

trečiadienis, kovo 22 d.


Avinjone – ginkluotas išpuolis prie mečetės
BNS
(Pixabay muotr.).

Aštuoni žmonės, tarp jų mergaitė, buvo sužeisti Pietų Prancūzijos mieste Avinjone per šaudymą prie vietos mečetės, pranešė prokuratūra.

Vis dėlto pareigūnai sakė, kad šis incidentas nėra teroro išpuolis. Kaip rodo preliminarūs duomenys, apie 22 val. 30 min. vietos (23 val. 30 min. Lietuvos) laiku mažiausiai du vyrai išlipo iš automobilio netoli mečetės ir pradėjo šaudyti, sakoma prokuratūros pranešime. Vienas jų buvo ginkluotas šratiniu šautuvu. Nei vieno iš nukentėjusiųjų sužalojimai pavojaus gyvybei nekelia, pridūrė pareigūnai. "Remiantis tuo, ką sužinojom šį vakarą, taikinys buvo ne mečetė. Tai nesusiję su faktas, kad (incidentas) įvyko toje pačioje gatvėje, kur įsikūrusi religinė įstaiga", – pažymėjo prokurorai ir atmetė terorizmo galimybę.
Remiantis tuo, ką sužinojom šį vakarą, taikinys buvo ne mečetė. Tai nesusiję su faktas, kad (incidentas) įvyko toje pačioje gatvėje, kur įsikūrusi religinė įstaiga", – pažymėjo prokurorai ir atmetė terorizmo galimybę.
Įvykio liudininkai pasakojo, kad automobilyje buvo keturi vyrai, visi prisidengę veidus gobtuvais. Bylą tiria kriminalinių nusikaltimų skyrius. Praeitą ketvirtadienį Paryžiaus pietryčiuose vienas vyras mėgino rėžtis į maldininkus Paryžiaus pietrytiniame priemiestyje Kretėjuje. Automobilį vairavęs šizofrenija sergantis 43 metų armėnas visureigiu rėžėsi į mečetę saugančias užtvaras, o tada, kiek pavažiavęs, atsitrenkė į eismo saugumo salelę. Vienas tyrimui artimas šaltinis nurodė, kad įtariamasis išsakė „painių pastabų“ apie virtinę džihadistų atakų Prancūzijoje, nuo 2015 m. nusinešusių 239 žmonių gyvybes. Prancūzijos musulmonų bendruomenė jaučia padidėjusią grėsmę po liepos 19 d. Londone įvykdyto išpuolio. Tąsyk užpuolikui nukreipus mikroautobusą į maldininkus prie Finsberio parko mečetės žuvo vienas žmogus, dar 11 buvo sužeisti.
Po incidento Paryžiuje kai kurie musulmonų pareigūnai ragino valdžią "sustiprinti maldos vietų apsaugą".
Po incidento Paryžiuje kai kurie musulmonų pareigūnai ragino valdžią "sustiprinti maldos vietų apsaugą". Paryžiaus policijos komisaras irgi dar kartą paragino musulmonų maldos vietas saugančius pareigūnus būti budrius. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.  
2017 07 03 11:58
Spausdinti