Meniu
Prenumerata

sekmadienis, vasario 25 d.


BALTARUSIJOS OMON LIETUVOJE
Baltarusijos milicininkui išduotas leidimas gyventi Lietuvoje – kontrolės sistemos klaida?
ELTA
Eimantas Genys/Alfa.lt
Arvydas Anušauskas.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad protestų Baltarusijoje malšinime dalyvavęs milicijos majoras Aliaksandras Macijevičius leidimą gyventi ir dirbti Lietuvoje gavo dėl to, kad nesuveikė patikros sistema.

„Aš nežinau, kodėl ta kontrolės sistema nesuveikė. Šiaip ji turėjo suveikti, nes savo laiku buvo fiksuojama, kas kur dalyvauja Baltarusijoje persekiojant piliečius, stengiantis neišduoti jiems vizų, įtraukti į tuos sąrašus žmonių, kuriems yra taikomos sankcijos“, – žurnalistams ketvirtadienį komentavo A. Anušauskas.

„Bet šitoje vietoje tas mechanizmas nesuveikė. Iš tikrųjų atrodo labai graudžiai“, – apgailestavo ministras.

A. Anušauskas taip pat pripažįsta, kad tikrinant ir išduodant leidimus laikinai gyventi ir dirbti Lietuvoje, procedūros dažnai yra atliekamos automatiškai.

„Jeigu nerandama kokių nors duomenų, gali būti, kad apie jį ir nebuvo tokių duomenų, tai tiesiog suteikimas leidimas giliau nepasigilinus, nes Lietuvoje šiuo metu dirba 100 tūkst. užsienio piliečių, gal daugiau“, – sakė ministras.

„Bet tai neatleidžia mūsų institucijų nuo pareigos imtis visų priemonių užtikrinant, kad tokie personažai, kurie pasižymėjo žmogaus teisių pažeidinėjimu, žmonių persekiojimu, mušimu, kad jie neatsidurtų Lietuvoje“, – pridūrė jis.

Šią savaitę LRT radijas pranešė, jog 2020 metais protestuotojų malšinimo akcijose dalyvavęs Baltarusijos milicijos majoras A. Macijevičius jau daugiau nei metus gyvena ir dirba Lietuvoje. Skelbiama, kad kai vyko protestai, A. Macijevičius buvo Lydos milicijos poskyrio vyresniuoju inspektoriumi. Dabar jis dirba langų montavimo įmonėje šalia Vilniaus.

Kaip skelbė LRT radijas, informaciją apie tai, kad A. Macijevičius yra pabėgęs į Lietuvą, paskelbė buvusių Baltarusijos pareigūnų organizacija „Belpol“. Ji šią informaciją gavo iš baltarusių bendruomenės Lietuvoje. Skelbiama, jog leidimą dirbti Lietuvoje A. Macijevičius gavo dar iki imigracijos taisyklių sugriežtinimo.

Visgi Vidaus reikalų ministerija (VRM) ketvirtadienį pranešė, kad Baltarusijos piliečiui A. Macijevičiui leidimas gyventi Lietuvoje buvo panaikintas.

2024 02 01 15:48
Spausdinti