Meniu
Prenumerata

pirmadienis, sausio 30 d.


Barselonoje mitinguos „tylioji katalonų dauguma“
BNS
Šeštadienį Barselonoje vyko mitingas, raginęs susitelkti dialogui. („Reuters“ nuotr.).

Barselonoje sekmadienį planuojama surengti mitingą protestui prieš Katalonijos lyderių siekį skelbti nepriklausomybę po Ispanijos valdžios uždrausto, bet įvykusio referendumo.

Ispanijos ministras pirmininkas Mariano Rajoy‘us neseniai pareiškė neatmetantis galimybės suspenduoti regioninę Katalonijos autonomiją, jeigu jos lyderiai toliau grasins nepriklausomybės paskelbimu. „Idealiai būtų, jeigu nereikėtų imtis drastiškų priemonių“, – pareiškė jis interviu sekmadienį išeinančiam laikraščiui „El Pais“.   Po referendumo, kurio dalyviai didžiąja dauguma balsavo už nepriklausomybę, Katalonijos lyderis Carlesas Puigdemont'as žada paskelbti nepriklausomybę artimiausiomis dienomis. Tuo tarpu M.Rajoy'us interviu „El Pais“ sakė, kad vis dar yra laiko grįžti atgal ir išvengti griežto centrinės valdžios Madride atsako. Premjeras pakartojo atsisakąs diskutuoti šalies vienybės klausimu, pabrėždamas, kad bet kuriuo atveju „mes nesikalbėsime, kai grasinama“. Apie plačiai kritikuotą policijos smurtą per referendumą M.Rajoy pripažino, kad buvo padaryta klaidų, bet esminę klaidą, jo nuomone, padarė priešingoji pusė, sukėlusi pavojų valstybiniam suverenumui. Šiandien į Katalonijos sostinę rinksis žmonės iš visos Ispanijos – praėjus lygiai savaitei nuo ginčijamo balsavimo, sukėlusio nepatogiausią politinę krizę dabartinės kartos gyvenime.
Į Katalonijos sostinę rinksis žmonės iš visos Ispanijos – praėjus lygiai savaitei nuo ginčijamo balsavimo, sukėlusio nepatogiausią politinę krizę dabartinės kartos gyvenime.
Pagrindinės prieš Katalonijos nepriklausomybę stojusios organizacijos „Societat Civil Catalana“ („Pilietinė Katalonijos visuomenė“) rengiamą protestą Barselonoje numatyta padėti vidurdienį (13 val. Lietuvos laiku). Jo rengėjai tvirtina atstovaujantys „tyliajai katalonų daugumai“, nepritariančiai regiono nepriklausomybei. Jų šūkis yra toks: „Gana, atgaukime sveiką protą!“ (Basta! Recuperem el seny). Tūkstančiai žmonių šeštadienį Madride ir Barselonoje mitingavo už dialogą, kilus politinei krizei dėl galimo Katalonijos atsiskyrimo. Baltai apsirengę žmonės rinkosi su šūkiu „Pasikalbėkim?“ („Hablamos?“), kuriuo siunčia savo žinią Ispanijos politikams. Organizatoriai prašė žmonių nesinešti nei Ispanijos, nei Katalonijos vėliavų ir vilkėti baltai. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama. 
2017 10 08 13:52
Spausdinti