Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


NATO
Belgų karalius kariams Pabradėje: Vakarai teiks paramą Ukrainai iki paskutinio šūvio
BNS
Lukas Balandis/BNS

Pabradėje karius aplankęs belgų karalius Philippe'as (Filipas) pareiškė, kad parama Ukrainai bus teikiama iki paskutinio šūvio.

„Artėja laikas, kai kovos baigsis, kai galėsime atstatyti laisvą ir klestinčią Ukrainą. Situacija keičiasi – užpuolikas praranda savo pozicijas. Ir nors kelias dar ilgas, Vakarų parama nesibaigs iki paskutinio šūvio“, – trečiadienį kalbėjo monarchas.

Jis taip pat dėkojo tarptautiniame NATO batalione Lietuvoje tarnaujantiems 140 belgų karių.

„Jūsų, kaip NATO karių, buvimas čia, toli nuo namų, yra tvirtas mūsų aljanso solidarumo ženklas“, – sakė karalius Philippe'as.

Pasak Belgijos karaliaus, karas Ukrainoje – žemės drebėjimas, paveikęs ir Europos Sąjungą. Vis dėlto jis pabrėžė, kad sunkumus šalys įveiks ir tą darys drauge.

Savo ruožtu Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad Ukraina herojiškai priešinasi užpuolikui, taip gindama europietiškas vertybes.

„Jei norime taikos Europoje, turime Putiną sustabdyti Ukrainoje“, – kalbėjo šalies vadovas.

Jis taip pat dėkojo Belgijos kariams už indėlį į Lietuvos saugumą.

G. Nausėda ir karalius Philippe'as trečiadienį Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje stebėjo vienas didžiausių karinių pratybų šiemet. Jos vyksta nuo spalio vidurio.

Mokymų „Geležinis vilkas 2022-II“ metu persidislokavimo, puolimo ir gynybos operacijas atlikti treniruojasi 3,5 tūkst. karių iš Lietuvos ir devynių kitų NATO ir partnerių šalių.

Pratybose naudojama beveik 700 karinės technikos vienetų, tarp jų – Vokietijos kariuomenės tankai „Leopard“, Jungtinių Valstijų tankai „Abrams“, Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“.

Kariai treniruojasi NATO šalyse taikomu „pajėgos prieš pajėgas“ principu, kuomet vienas batalionas atlieka puolimo veiksmus prieš kitą, o vėliau užduotimis apsikeičiama.

Pratybos „Geležinis Vilkas“ vyksta dukart per metus, jomis siekiama palaikyti Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ kovinę parengtį.

Šie mokymai baigsis spalio 28 dieną.

2022 10 26 12:52
Spausdinti