Meniu
Prenumerata

trečiadienis, balandžio 24 d.


RUSIJOS ĮTAKOS AGENTAI
Buvęs „Jedinstvo“ lyderis gali pakuotis lagaminus į Rusiją
BNS
Žygimantas Gedvila/BNS
Valerijus Ivanovas.

Buvęs prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderis Valerijus Ivanovas iš Lietuvos bus išsiųstas pasibaigus teismui, tačiau terminas nėra aiškus.

„Rusijos pilietis Valerijus Ivanovas šiuo metu yra teisiamas baudžiamojoje byloje, kurioje jam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Tai reiškia, kad jog dėl šios aplinkybės minėtas užsienietis privalo būti Lietuvoje, o iš jos bus išsiųstas pasibaigus baudžiamajam procesui bei įsiteisėjus galutiniam nuosprendžiui“, – pranešė Migracijos departamentas.

Jis teigė nesiimantis prognozuoti, kada tai galėtų įvykti.

Migracijos departamentas lapkritį panaikino V. Ivanovui leidimą nuolat gyventi Lietuvoje. Sausį V. Ivanovas apskundė šį sprendimą, tačiau buvo praleidęs apskundimo terminą ir nenurodė svarbių priežasčių, kurios visgi leistų gintis teisme. Rusijos pilietis nurodė tik sausį gavęs departamento sprendimą, tačiau Regionų administracinio teismo Kauno rūmai šių argumentų nepatvirtino, nurodydami, kad informacija apie panaikintą leidimą buvo išsiųsti jo paties nurodytu elektroniniu paštu dar lapkritį.

Sprendimas panaikinti leidimą gyventi Lietuvoje buvo priimtas Migracijos departamentui atlikus tyrimą, išanalizavus viešai prieinamą informaciją bei gavus papildomos informacijos iš atsakingų šalies institucijų – Valstybės saugumo departamento, Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos.

Rugsėjo pabaigoje buvusiam prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderiui prokuratūra pareiškė įtarimus dėl viešo pritarimo tarptautiniams, sovietų nusikaltimams prieš Lietuvą bei padėjimo kitai valstybei veikti prieš Lietuvą.

2024 04 02 14:14
Spausdinti