Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 3 d.


Buvusios ministrės pasiaiškinimai VTEK neįtikino
BNS
A.Pitrėnienė. (BNS nuotr.).

Buvusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė supainiojo interesus rūpindamasi Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro patalpomis ir vėliau šiame centre įsidarbindama, trečiadienį konstatavo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Pernai, buvusios „darbietės“ A.Pitrėnienės teikimu, Vyriausybė panaudos teisėmis Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrui skyrė beveik tūkstančio kvadratinių metrų ploto patalpas Palangoje. Praėjus keliems mėnesiams Seimo po rinkimų, po kurių ji baigė eiti ministrės pareigas, A.Pitrėnienė įsidarbino mokymo centro Kurorto verslo skyriaus sektoriaus vadove ir dirbo šiose patalpose. VTEK nustatė, kad paskutiniais metus iki baigdama darbą ministerijoje ji priėmė sprendimus dėl centro, įskaitant dėl patalpų nuomos, o netekusi ministrės pareigų po dviejų mėnesių įsidarbino centro padalinyje Palangoje. VTEK turi rašytinių įrodymų, kad A.Pitrėnienė į pareigas prašėsi būti priimama pati. Eksministrė komisijai aiškino, kad įsidarbindama Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre nesiekė sau naudos. Ji teigė, kad į centro vadovę klausdama, ar yra darbo, kreipėsi, kai buvo neperrinkta į Seimą, o Valstybės tarnybos departamentas jai, anksčiau dirbusiai švietimo srityje, pasiūlė su švietimu nesusijusias mero sekretorės pareigas Skuodo rajono savivaldybėje. Jos teigimu, nors pareigybė ir buvo sektoriaus vadovė, ji vadovavo „tik ugdymo procesui“. Politikė taip pat nurodė, kad dėl įsidarbinimo centre konsultavosi su teisininkais, ar šis veiksmas nepažeistų įstatymų. „Gavau atsakymą, kad tikrai ne“, – sakė A.Pitrėnienė. „Man atrodė, kad valstybė yra į mane per daug investavusi, kad aš savo gebėjimo dirbti švietime negalėčiau atlikti (...). Dėl parašų ant dokumentų – kito kelio nebuvo, tokį sprendimą man pasiūlė komisija“, –pridūrė ji, VTEK nariams aiškindama, kodėl pasirašė panaudos sutartį dėl patalpų nuomos.
„Man atrodė, kad valstybė yra į mane per daug investavusi, kad aš savo gebėjimo dirbti švietime negalėčiau atlikti“, –pridūrė A.Pitrėnienė.
Buvusi ministrė taip pat gailėjosi, jog atsisakė pareigų centre: „Manau, kad vaikai daug ko neteko, nes mano patirtis ir noras dirbti, rezultatas, man buvo labai svarbu. Iki rugsėjo, manau, tikrai būčiau galėjusi padaryti gero profesinės mokyklos vaikams.“ A.Pitrėnienė teigė, kad šiuo metu yra bedarbė, užsiregistravusi Darbo biržoje. VTEK sprendimas jai atima galimybes metus įsidarbinti valstybės tarnyboje. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 08 02 15:26
Spausdinti