Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 28 d.


ŠVIETIMO SISTEMA
Byranti Švietimo ministerija: G. Jakštas vėl nori trauktis, atsistatydino ir viceministras papildyta
ELTA
Andrius Ufartas/ELTA
Gintautas Jakštas.

Tęsiantis nesklandumams dėl tarpinių vienuoliktokų patikrinimo, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas dar antradienį ketina premjerei Ingridai Šimonytei pateikti atsistatydinimo pareiškimą.

„Su premjerės komanda matome, kad neturime pakankamos laisvės spręsti ir įgyvendinti sprendimus, kuriais patys tikime. Jau ne kartą teko ir pačiam prisiimti atsakomybę už sprendimus, kurių pats nepriėmiau. Daugiau to daryti nenoriu. Tad šiandien ir viešai prašau premjerės priimti mano atsistatydinimą iš švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigų“, – antradienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje (ŠMSM) surengtoje spaudos konferencijoje pranešė G. Jakštas.

„Naujo prašymo dar nesu pateikęs – pateiksiu šiandien“, – pridūrė jis paklaustas, ar jau pateikė ministrei pirmininkei atsistatydinimo raštą.

Ministras taip pat pranešė priėmęs už tarpinių patikrinimų įgyvendinimą atsakingo viceministro Ramūno Skaudžiaus atsistatydinimo raštą.

„Vakar priėmiau viceministro Ramūno Skaudžiaus, kuris nuo pat pradžių buvo atsakingas už tarpinių patikrinimų modelį ir jo įgyvendinimą, atsistatydinimo prašymą. Gerbiu jo sprendimą ir poziciją, kad klausimas turi būti sprendžiamas su nauju požiūriu ir energija. Dėkoju jam už darbą“, – kalbėjo ministras.

„Taip pat dėkoju Agnei Liucilei Grickevičei, kuri ryžtingai priėmė iššūkį suformuoti naujo išskaidyto egzaminavimo modelį“, – pridūrė G. Jakštas.

Viceministro R. Skaudžiaus atsisveikinimo laiškas

Iš pareigų pasitraukęs švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius tikina šį sprendimą priėmęs dėl tarpinių patikrinimų metu kilusių nesklandumų.

„Vakar buvo paskutinė mano, kaip ŠMSM viceministro, diena. Priėmiau sunkų, tačiau būtiną sprendimą. To reikalauja politinė situacija (...)“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė R. Skaudžius.

Pasak jo, šie patikrinimai išryškino esmines problemas: užduočių kokybę, nepatogų atsiskaitymų tvarkaraštį. Tačiau R. Skaudžius tikina, kad tarpiniai patikrinimai yra švietimo sistemai reikalingas pokytis.

„Tarpiniai patikrinimai sudaro galimybes mokytis nuosekliau. Mokiniai, žinodami savo rezultatą, galės geriau pasiruošti pagrindinei valstybinei brandos egzaminų sesijai. Kur kas didesnė dalis mokinių objektyviai įsivertino savo gamtos mokslų, matematikos, ar geografijos žinias, palyginti su tuo, kiek mokinių įprastai laikydavo VBE. Tai padės apsispręsti, kokius egzaminu pasirinkti laikyti IV gimnazijos klasėje. Tačiau tenka pripažinti, kad ne viskas vyko taip, kaip suplanuota ir kaip norėtųsi, taigi priėmiau šį sprendimą“, – aiškino jis.

R. Skaudžiaus įsitikinimu, sprendimas visai nevykdyti tarpinių patikrinimų būtų padaręs daugiau žalos nei naudos.

Buvęs viceministras taip pat pateikė 18 punktų, kuriuose išdėstyta visa su tarpiniais patikrinimais susijusių įvykių eiga.

Kritika Vyriausybės vadovei: premjerės komanda labiau trukdo, nei padeda

Aiškindamas savo pasitraukimo priežastis, G. Jakštas užsiminė apie išsiskyrusius ministerijos vadovybės bei premjerės I. Šimonytės komandos darbo kultūros požiūrius.

„Tokiomis sąlygomis mums dirbti yra nelabai įmanoma, kadangi premjerės komanda labiau trukdo, nei padeda. Ir ta darbo kultūra, kuri atkeliauja iš ten, man asmeniškai ir mano komandai yra nepriimtina“, – aiškino G. Jakštas.

„Yra tiesiog darbo kultūra, kaip jie supranta pagalbą. Daugiau nedetalizuosiu“, – į detales nesileido ministras.

ELTA primena, kad, kilus nepasitenkinimui dėl netinkamai parengtų tarpinių vienuoliktokų patikrinimų užduočių, ministras G. Jakštas buvo įteikęs premjerei Ingridai Šimonytei atsistatydinimo raštą. Visgi Vyriausybės vadovė nutarė jo kol kas netenkinti.

Dėl kelių tarpinių patikrinimų ministras buvo sudaręs ekspertines komisijas.

Šiais metais pradėti tarpiniai patikrinimai buvo vykdomi nuo kovo 5 d. iki balandžio 5 d., išskyrus chemijos ir istorijos atsiskaitymus, kurie vyks gegužės 6 ir 7 d.

Tarpiniuose vienuoliktokų patikrinimuose šįmet dalyvaus daugiau nei 26 tūkst. moksleivių.

Tarpinio patikrinimo metu galima gauti iki 40 proc. galutinio egzamino vertinimo taškų, kurių užtenka tam, kad egzaminas būtų išlaikytas. Vienuoliktokai laikys po vieną dalyko tarpinį patikrinimą, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos, kurių bus po du.

2024 04 09 14:17
Spausdinti