Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 23 d.


NUSIKALTIMAI
„CityBee“ automobilio vagystė policijai padėjo sulaikyti Interpolo ieškomą nusikaltėlį
BNS
BNS Foto

„CityBee“ automobilio vagystė padėjo Lietuvos policijai sulaikyti tarptautinės kriminalinės policijos Interpolo ieškomą įtariamąjį iš Estijos, penktadienį pranešė bendrovė.

Kovo 27 dieną Vilniuje buvo sulaikytas jau anksčiau už sukčiavimą ir kitus nusikaltimus teistas Estijos pilietis, kuris buvo įtrauktas į Interpolo ieškomų asmenų sąrašą. Tai BNS patvirtino Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Šio asmens gaudynių istorija prasidėjo kovo 24 dienos vakarą, kai po vieno kliento kelionės etapo „CityBee“ automobiliu iš kortelės nepavyko nuskaityti lėšų už suteiktą paslaugą.

Bendrovės darbuotojams susisiekus su klientu, jis pažadėjo už paslaugą sumokėti, tačiau to nepadarė ir vėliau ignoravo bet kokius mėginimus susisiekti.

Be to, paaiškėjo, kad toje vietoje, kur turėjo stovėti šio kliento paliktas „CityBee“ automobilis, transporto priemonės nebuvo. Bendrovei kilo įtarimas, kad klientas automobilį pavogė, o jo GPS signalą užblokavo. Dėl įvykio įmonė kreipėsi į Lietuvos policiją.

Netrukus bendromis „CityBee“ ir policijos pastangomis nustatyta, kad vagyste įtariamas klientas galimai yra ieškomas tarptautinės kriminalinės policijos Interpolo.

Pasak bendrovės, jau kitą dieną, kovo 25-ąją, „CityBee“ IT specialistams pavyko nuotoliniu būdu užrakinti pavogtą automobilį ir nustatyti apytikslę jo lokaciją – ji užfiksuota Varšuvoje. Šie duomenys perduoti Lietuvos teisėsaugai, kuri skubiai kreipėsi pagalbos į Lenkijos policiją. Tos pačios dienos vakarą automobilis buvo rastas, tačiau ieškomo įtariamojo vietoje nebuvo.

Kaip teigia „CityBee“, galiausiai Interpolo ieškomą vyrą padėjo sulaikyti atsitiktinumas. Kovo 27-ąją, praėjus trims dienoms po automobilio vagystės, „CityBee“ darbuotojas Vilniuje viešoje vietoje pastebėjo ir atpažino į Lietuvą grįžusį įtariamąjį bei nedelsdamas iškvietė policiją, kuri įvykdė sėkmingą sulaikymo operaciją.

„Sekmadienį įtariamasis Estijos pilietis buvo skubiai sulaikytas ir pristatytas į policiją. Nors sulaikytasis bandė suklaidinti policiją, tačiau bendradarbiaujant su Estijos pareigūnais jo tapatybė buvo patikslinta, o įvykio aplinkybės išaiškintos“, – bendrovės pranešime cituojamas Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 04 22 11:48
Spausdinti