Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 2 d.


NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
D. Grybauskaitė pesimistiškai žvelgia į vyksiantį NATO viršūnių susitikimą Vilniuje: nieko naujo
ELTA
Josvydas Elinskas/ELTA
Dalia Grybauskaitė.

Dvi prezidento kadencijas Lietuvai vadovavusi Dalia Grybauskaitė sako, kad sprendimai, dėl kurių ketinama susitarti ateinančią savaitę Vilniuje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime, jau dabar yra nepakankami.

„Sprendimai, kurie yra parengti ir dėl kurių ketinama sutarti NATO samite, jau dabar yra nepakankami“, – antradienį Vilniaus universitete (VU) vykusioje diskusijoje sakė D. Grybauskaitė.

Renginyje taip pat dalyvavo buvęs Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas bei kadenciją baigiantis Latvijos vadovas Egilsas Levitas.

Kaip diskusijoje sakė D. Grybauskaitė, Vilniaus viršūnių susitikimui ruošiami jau anksčiau deklaruoti sprendimai.

„Nieko naujo – tik tai, dėl ko sutarta Madride. Truputį pridėjus techninių dalykų, gražių žodinių deklaracijų“, – teigė ji, pažymėdama, kad nėra aiškumo, kokia pozicija bus narystės NATO siekiančios Ukrainos atžvilgiu.

„Greičiausiai bus gražių žodžių, sudėtingos diplomatinės kalbos, kurias šalių lyderiai galės paaiškinti grįžę į namus, o ne tikras kvietimas. Tai yra mano prognozė. Tai bus didelė klaida ir mes vėl nesugebėsime atgrasyti Rusijos“, – sakė D. Grybauskaitė.

NATO viršūnių susitikimas Vilniuje vyks liepos 11–12 dienomis. Tarp svarbiausių ir vis dar neišspręstų klausimų – Švedijos bei Rusijos karine agresiją patiriančios Ukrainos narystė Aljanse.

2023 07 04 13:08
Spausdinti