Meniu
Prenumerata

trečiadienis, lapkričio 30 d.


KARANTINAS
Dar vienas koronaviruso atvejis – Vilniaus Šeškinės poliklinikoje
BNS
Fotobankas
Šeškinės mikrorajonas.

Vilniaus Šeškinės poliklinikos gydytojai patvirtinta koronaviruso infekcija, atvejis yra įvežtinis, patvirtino sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

„Ką tik pasiskambinau į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, patvirtino, kad jie Šeškinės atvejį svarsto“, – per spaudos konferenciją trečiadienį sakė A. Šešelgis.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad užsikrėtė gydytoja ir ji grįžusi iš Kubos kelias dienas buvo darbe. „Grįžus aštuntą dieną, keturias dienas grįžusi iš Kubos ji buvo darbe“, – sakė A. Veryga.

Šis koronaviruso atvejis buvo patvirtintas antradienį. Skelbta, kad vidutinio amžiaus moteris nuo vasario 24 dienos iki kovo 8 dienos viešėjo Kuboje. Kovo 13 dieną pradėjo smarkiai kosėti, karščiuoti ir kovo 17 dieną kreipėsi į ligoninę.

Ministras spaudos konferencijoje teigė, kad „ekstremalios situacijos paskelbimas dar nebuvo draudimas keliauti“ ir ne iš visų šalių grįžus buvo reikalaujama izoliuotis.

Apie atvejį trečiadienį feisbuke anksčiau pranešė Šeškinės poliklinika. „Šeškinės poliklinikos darbuotojui patvirtinta koronaviruso infekcija. Jis gydomas ir izoliuotas. Visi, turėję sąlytį su šiuo asmeniu, taip pat laikosi izoliacijos režimo“, – pranešė poliklinika.

„Šiuo metu žinome, kad šis atvejis yra įvežtinis. Sprendžiama dėl skubių veiksmų šioje gydymo įstaigoje“, – BNS sakė mero patarėjas Karolis Žukauskas.

Pasak įstaigos, dėl kitų kontaktų vyksta epidemiologinis tyrimas, jų sąrašas nedidelis, su žmonėmis, kurie galbūt turėjo sąlytį su koronavirusu užsikrėtusiu darbuotoju, žadama susisiekti. „Poliklinikos darbuotojai, kaip įprasta, medicinos pagalbą teikia ir pacientais rūpinasi. Prašome išlaikyti ramybę“, – teigiama poliklinikos pranešime.

Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė portalui 15min.lt sakė, kad  kovo pradžioje iš Kubos grįžusi gydytoja jautėsi gerai, simptomų neturėjo, tad savaitę dirbo. Per ją priėmė apie 80 pacientų, su visais poliklinika šiuo metu susisiekia.

„Su penkiais poliklinikos darbuotojais ji turėjo artimą kontaktą, jie nedirba, izoliavosi. Šiuo metu dezinfekuotos patalpos, kabinetas. Gydytoja dirbo keturias dienas, susitiko su 80 pacientų, jie informuojami dėl izoliacijos“, – sakė Vilniaus vicemerė.

Sveikatos apsaugos ministro atstovė Lina Bušinskaitė BNS tvirtino, kad visi iki šiol koronaviruso atvejai – įvežtiniai. „Oficialią informaciją ir oficialius duomenis teikia Sveikatos apsaugos ministerija, vos tik gauna iš laboratorijos. Kol kas neturime duomenų, kad nors vienas tyrimas būtų vietinis. Iki šiol visi – įvežtiniai“, – sakė ji ir pridūrė, jog SAM ragina „neklaidinti visuomenės“.

Naujausiais patvirtintais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 26 koronaviruso atvejai, vienas pacientas – sunkios būklės, viena moteris pasveiko.  

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 03 18 12:58
Spausdinti