Meniu
Prenumerata

trečiadienis, lapkričio 29 d.


Darbo partijos tinkle įstrigęs teisėjas dar svarsto, ar trauktis iš pareigų
BNS
Tiriami įtarimai, kad galėjo būti siekiama paveikti Aukščiausiojo Teismo sprendimą tuometinio „darbiečio“ V. Gapšio naudai. (BNS nuotr.).

Darbo partijos bylą tiriančios teisėsaugos dėmesį patraukęs Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Viktoras Aidukas žada jau kitą savaitę apsispręsti, ar liks pareigose.

V. Aidukas praėjusią savaitę buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas byloje dėl prekybos poveikiu nagrinėjant Darbo partijos bylą LAT, trauktis iš pareigų jį paragino teismo pirmininkas Rimvydas Norkus. „Kažkur kitą savaitę tas sprendimas turi subręsti. Dar reikia pasitarti su savo advokatu, žiūrėsime. Dabar aš dar psichologiškai labai paveiktas, reikia šiek tiek laiko susigaudyti, kokia yra situacija“,– BNS pirmadienį sakė V. Aidukas. Jis patvirtino, kad jo turėtos bylos dar praėjusį ketvirtadienį perduotos kolegoms, jos greičiausiai bus nagrinėjamos iš naujo. „Kadangi pakeis kolegiją, nagrinės faktiškai iš naujo, kiti žmonės“,– sakė jis. R. Norkus LNK televizijos laidoje „Alfa savaitė“ savaitgalį teigė, jog V. Aidukas teisėjo pareigas palikti turėtų nepriklausomai nuo to, kaip baigtųsi ikiteisminis tyrimas, nes po paskelbtos informacijos jam būtų sudėtinga toliau dirbti.
Specialaus liudytojo statusas asmeniui suteikiamas, kai jis apklausiamas apie savo veiksmus, bet pagrindo įtarimams pareikšti nepakanka.
Specialaus liudytojo statusas asmeniui suteikiamas, kai jis apklausiamas apie savo veiksmus, bet pagrindo įtarimams pareikšti nepakanka. Teisėjai turi teisinę neliečiamybę, todėl jiems taip pat negali būti pareikšti įtarimai. Teisėsauga praėjusią savaitę ketvirtadienį atliko kratas Vilniaus apygardos prokuratūroje. Šios prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausioji prokurorė Rita Aliukonienė ketvirtadienį buvo sulaikyta, jai pateikti įtarimai prekyba poveikiu stambiu mastu. STT duomenimis, atlygio už prekybą poveikiu stambiu mastu suma viršija 9,5 tūkst. eurų. Generalinės prokuratūros teigimu, tyrimas, kuriame įtariama R. Aliukonienė, susijęs su Darbo partijos bylos nagrinėjimu Aukščiausiame Teisme. Neoficialiomis žiniomis, tiriami įtarimai, jog galėjo būti siekiama paveikti Aukščiausiojo Teismo sprendimą tuometinio „darbiečio“ Vytauto Gapšio naudai siekiant jo išteisinimo. BNS žiniomis, įtarimai šiame tyrime pareikšti ir kelių ženklinimo bendrovės „Kasandros grupė“ savininkui Arūnui Cicėnui. Darbo partijos bylą su kasaciniais skundais Aukščiausiajame Teisme per tris posėdžius išnagrinėjo mišri Baudžiamųjų bylų skyriaus ir Civilinių bylų skyriaus septynių teisėjų kolegija. Ją be V. Aiduko sudarė Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjai Rima Ažubalytė, Tomas Šeškauskas, Armanas Abramavičius, Olegas Fedosiukas ir Civilinių bylų skyriaus teisėjos Sigita Rudėnaitė ir Birutė Janavičiūtė. Paskutinės instancijos teismas gruodžio pabaigoje paskelbė, kad Darbo partija turėjo būti teisiama „juodosios buhalterijos“ byloje, nepaisant to, kad ji reorganizavosi prieš pirmosios instancijos teismo nuosprendį. Aukščiausiasis Teismas taip pat paskelbė, kad Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas, buvęs jos lyderis V. Gapšys ir buvusi finansininkė Marina Liutkevičienė pagrįstai nuteisti už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą. Jiems skirtos piniginės baudos. Teismas taip pat patvirtino Apeliacinio teismo sprendimą išteisinti juos dėl sukčiavimo. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 02 27 13:12
Spausdinti