Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 29 d.


NELAIMĖ
Degusiame daugiabutyje Vilniuje pastebėtas galimai kraupus radinys
BNS
ELTA
Facebook
Gaisras Viršuliškių daugiabutyje.

Antradienio gaisras daugiabutyje Vilniuje gali turėti pragaištingų pasekmių. Sostinės daugiabutyje Viršuliškėse naktį buvo pastebėtas galimai vaiko kūnas, BNS patvirtino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Vida Šmigelskienė.

„Šią naktį 4:17 val. vykdant išorinę žvalgybą buvo pastebėtas galimai vaiko kūnas“, – sakė V. Šmigelskienė.

Anksčiau gaisro metu buvo skelbta apie dingusį vaiką.

Dar antradienį buvo pranešta apie ugniagesių gaisravietėje pastebėtą suaugusio žuvusiojo kūną, tačiau ugniagesiai neturėjo galimybės prie jo prieiti.

Antradienį apie 11 val. kilęs gaisras trečiadienio rytą likviduotas, patvirtino PAGD atstovė.

„7 val. 12 min. paskelbta gaisro likvidacija, ugniagesiai toliau vykdo baigiamuosius darbus“, – informavo V. Šmigelskienė.

Kaip skelbta, antradienį, apie 11:16 val., Vilniuje, Viršuliškių gatvėje, daugiabučio namo bute, įvyko sprogimas ir gaisras, per juos buvo pažeistos vidinės namo sienos bei tarpaukštinės perdangos, išdegė šešių butų patalpos bei apgadinti namo kieme stovėję keturi automobiliai.

Kaip skelbė ugniagesiai, apie 15:33 val. gaisras buvo lokalizuotas.

Sostinės savivaldybė degusiame daugiabutyje Viršuliškėse antradienio vakarą paskelbė ekstremalią situaciją.

Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas sako, kad Viršuliškėse gaisro metu apgriautas pastatas gali būti nebeeksploatuojamas. Pasak politiko, šiuo metu savivaldybė atlieka tyrimą dėl namo techninės eksploatacijos, laukiama ir raštiškos ekspertinės išvados.

„Šiandien ryte savivaldybės ekspertinė komisija su mokslininku, techniniu inžinieriumi jau viduje įvertino statinio būklę – mums pasakyta žodžiu, bet šiandieną gausime ir ekspertinę pažymą, kad pastatas yra nesaugus eksploatuoti. Vadinasi, jame artimiausiu metu tikrai negalės žmonės gyventi“, – trečiadienį spaudos konferencijos metu kalbėjo sostinės meras.

„Jis iš esmės yra nebeeksploatuojamas. Ar bus jį galima eksploatuoti ateityje, sutvarkius, tam tikrus darbus padarius (...) – čia, matyt, ateities klausimas, bet šiai dienai akivaizdu, kad yra didelis pavojus žmonių sveikatai ir gyvybei, ir jo eksploatuoti nebus galima“, – aiškino jis.

Pasak savivaldybės, gaisro metu užsiregistravo 57 namo gyventojai, iš jų 18 žmonių, tarp kurių du vaikai, buvo laikinai apgyvendinti viešbutyje, likę gyventojai nusprendė apsistoti pas artimuosius.

Penkiems nukentėjusiems buvo suteikta medikų pagalba. Pasak policijos, per gaisrą smalkėmis apsinuodijo trys moterys – viena gydoma ligoninėje, kitos dvi – ambulatoriškai

Kaip pranešė Bendrasis pagalbos centras, antradienį 11:16 val. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Vilniuje, Viršuliškių gatvės 101 name, įvyko sprogimas ir atvira liepsna dega keli butai.

2024 01 03 09:03
Spausdinti