Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 2 d.


DĖMESYS
Dėl incidento Minske Lietuva atsidūrė pasaulio žiniasklaidos epicentre
BNS
Scanpix
Nutupdytas lėktuvas Minske.

Po sekmadienio incidento Minske, šalies režimui nutūpdžius keleivinį lainerį, per pastarąsias keturias dienas Lietuva atsidūrė pasaulio žiniasklaidos epicentre, sako Vyriausybės Lietuvos įvaizdžio grupės vadovas Marius Gurskas.

„Pagal raktinius žodžius, tokius kaip Lietuva, „Ryanair“, Minskas ir mūsų šalies aukščiausi pareigūnai atlikome paiešką lotynų, kirilicos, hebrajų, japonų rašmenimis. Ta plati bazė buvo šaltinių – daugiau nei 380 tūkst. Per pastarąsias keturias dienas užfiksuota daugiau nei 7 tūkst. paminėjimų, kuriuose buvo šie raktiniai žodžiai ir cituojamas vienas iš šalies vadovų“, – LRT radijui penktadienį teigė M. Gurskas.

Pasak jo, per visą šių metų pirmąjį ketvirtį paminėjimų, susijusių su Lietuva, užfiksuota apie 19 tūkst.

Vyriausybės kanceliarijos duomenimis, Lietuva minėta apie 110-yje skirtingų šalių, informacija apie įvykius Minske ir Lietuvos vadovų reakciją pasirodė 30-čia kalbų, daugiausia paminėjimų užfiksuota Jungtinėse Valstijose, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Kanadoje, Australijoje, Ispanijoje. 

Pasak M. Gursko, dažniausiai minėti aukščiausių šalies vadovų pasisakymai, dažnu atveju žiniasklaidoje atsidūrė ir socialinių tinklų įrašai.

„Jei kalbėtumėme apie Lietuvos žinomumą regioniniu ar geografiniu aspektu, tai iš tiesų, taip – Lietuvos vardas plačiai nuskambėjo (...), šis įvykis yra bene didžiausias, sulaukęs daugiausia dėmesio, ir tas dėmesys neslūgsta, nes tema rutuliojasi“, – sakė jis.

Sekmadienio popietę Minsko oro uoste buvo nutupdytas keleivinis bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių. Jis buvo priartėjęs prie Lietuvos oro erdvės, tačiau buvo priverstas pasukti į Baltarusijos sostinę. Lėktuvui nusileidus Minske, sulaikytas juo skridęs tinklaraštininkas opozicionierius  Ramanas Pratasevičius, taip pat jo mergina, Europos humanitarinio universiteto Vilniuje studentė, Rusijos pilietė Sofija Sapega.

Dėl šio incidento ES lyderiai sutarė uždrausti Baltarusijos oro bendrovėms skraidyti į bloką ir paragino ES oro bendroves neskraidyti Baltarusijos oro erdve, didinant spaudimą, ES svarsto įvesti šaliai sektorines sankcijas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 05 28 10:38
Spausdinti