Meniu
Prenumerata

antradienis, rugpjūčio 16 d.


Dėl Marijampolės mero posto – socialdemokratės ir konservatoriaus kova
BNS
Marijampolės savivaldybė (BNS nuotr.).

Mažai susidomėjimo sulaukusiuose Marijampolės mero rinkimuose laukia antras turas. Sekmadienį nė vienam kandidatui nesurinkus pergalę užtikrinančių balsų skaičiaus, socialdemokratė Irena Lunskienė ir konservatorius Kęstutis Traškevičius mėgins iškovoti pergalę antrame ture.

Sekmadienio vakarą suskaičiavus balsus iš visų 37 apylinkių, I.Lunskienė surinko 48,07 proc. rinkėjų balsų, antrojoje vietoje likęs Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas K.Traškevičius užsitikrino 15,88 proc. rinkėjų palaikymą. Iš viso sekmadienį vykusiuose Marijampolės tarybos nario-mero rinkimuose balsavo 24,62 proc. rinkėjų – balsavimo teisę šiuose rinkimuose iš viso turi 48 tūkst. 817 savivaldybės gyventojai.
Iš viso sekmadienį vykusiuose Marijampolės tarybos nario-mero rinkimuose balsavo 24,62 proc. rinkėjų
Pranešimų apie rimtus pažeidimus nesulaukta.  Pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkės Lauros Matjošaitytės, rinkėjų aktyvumas šiuose rinkimuose buvo itin mažas - rinkėjai, pasak jos, 2011-aisiais ar 2015-aisiais balsavo aktyviau. „Dėl neteisėto rinkėjų pavežėjimo ar dėl rinkėjų papirkimo pranešimų nesame gavę, gavome vieną pranešimą iš rinkėjo, kad vienoje rinkimų apylinkėje buvo tik vienas stebėtojas - jo nuomone, per mažai stebėtojų buvo“, – sakė ji. Anot L.Matjošaitytės, taip pat sulaukta keleto pranešimų dėl galimų rinkimų agitacijos pažeidimų, rinkimų apylinkės dirbo sklandžiai. Pranešimų apie rinkimų pažeidimus nesulaukė ir policija, pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ atstovai. Pakartotiniai rinkimai vyks po dviejų savaičių.

Pasitraukė keturi

Dėl Marijampolės mero posto rungėsi šeši partijų iškelti ir du savarankiški kandidatai. Be minėtų dviejų, mero posto siekė Gediminas Akelaitis (Centro partija), Karolis Dvylys (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Dobilas Sinkevičius („Tvarka ir teisingumas“), savarankiškas kandidatas Gintaras Skamaročius, Saulius Skinkys (Liberalų sąjūdis), savarankiškai išsikėlęs Algis Žvaliauskas. Kad meras būtų išrinktas pirmajame ture, rinkimuose turėjo dalyvauti daugiau nei 40 proc. visų registruotų rinkėjų, o už kandidatą turėtų balsuoti daugiau nei pusė dalyvavusiųjų. Jei aktyvumas neviršija 40 proc., kandidatas turi būti surinkęs bent penktadalį visų registruotų rinkėjų balsų. Nauji rinkimai Marijampolėje rengiami, nes kovą mirė savivaldybės meras socialdemokratas Vidmantas Brazys. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 09 11 14:39
Spausdinti