Meniu
Prenumerata

sekmadienis, liepos 14 d.


MIGRANTAI
Dėl neramumų prie Lenkijos VRM siūlo įvesti nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija
BNS
BNS
Lietuvos ir Baltarusijos pasienis.

Vidaus reikalų ministerija pirmadienį pasiūlė įvesti nepaprastąją padėtį Lietuvos pasienyje su Baltarusija.

Tokį siūlymą ministerija teikia reaguodama į migrantų susitelkimą ties Baltarusijos siena su Lenkija.

„Atsižvelgiant į šią tikrai rimtą situaciją Vidaus reikalų ministerijos siūlymas yra įvesti nepaprastąją padėtį. Šį siūlymą turėtų svarstyti Vyriausybė ir priimti sprendimus“, – pirmadienį žurnalistams sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Nepaprastąją padėtį siūloma įvesti ne visoje šalyje, o pasienyje.

„Stebime tai, kas vyksta prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos, ir, žinoma, tai reiškia, kad mes galime taip pat tikėtis panašių įsiveržimų ir atakų, todėl mūsų visos institucijos yra maksimaliai pasiruošusios, tai yra maksimalios mūsų pareigūnų pajėgos, kariuomenės pajėgos šiuo metu yra perdislokuotos, atsižvelgiant į tam tikrą specifiką. Mūsų institucijos yra pasidėliojusios galimus skirtingus scenarijus ir atitinkamai galimas taktikas“, – tvirtino ministrė.

Lenkijos pareigūnai pirmadienį pranešė apie šimtus migrantų, besiartinančių prie jos sienos iš Baltarusijos pusės.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas teigė, kad pareigūnai turi informacijos, jog Lietuvoje esančiose neteisėtų migrantų stovyklose gali būti organizuojami neramumai. Dėl to ten pasitelktos papildomos pajėgos, speciali technika, identifikuoti galimi neramumų organizatoriai ir jiems pritaikytos prevencinės priemonės.

R. Liubajevas neatmetė, kad migrantų veiksmai Lietuvoje ir Lenkijos pasienyje gali būti koordinuojami.

„Mūsų institucijos jau prieš tris savaites pradėjo ruoštis galimiems prasiveržimams, kai tik pasirodė informacija apie tokius įvykius prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos. Buvo suderinti mūsų veiksmai kartu su Lietuvos kariuomene, su kitomis institucijomis: Lietuvos policija, Viešojo saugumo tarnyba“, – sakė vadas.

Jis pranešė, kad pirmadienį pradėtos dislokuoti papildomos pajėgos tuose Lietuvos pasienio ruožuose, kur tikėtini migrantų prasiveržimai į Lietuvos teritoriją.

R. Liubajevas tvirtino, kad Lenkijos pareigūnų duomenimis, Baltarusijos pasieniečiai blokuoja kontrolės punktą, neteisėtų migrantų grupės nukreipiamos prie sienos su Lenkija.

VSAT vadas teigė negalįs atskleisti, kiek papildomų Lietuvos pajėgų ir kur jos telkiamos.

Pasak jo, šiuose ruožuose kai kur yra nutiesta aštri viela, vadinamoji koncertina.

„Informacijos apie dideles neteisėtų migrantų grupes prie mūsų sienos mes neturime“, – sakė pareigūnas.

R. Liubajevo teigimu, tokių grupių Baltarusijoje nepastebėjo ir iš ten į Lietuvą atvykę vilkikų vairuotojai.

„Tokiu atveju, jeigu bus vykdomas prasiveržimas ir kils pavojus mūsų pareigūnų sveikatai ir gyvybei, pagal Lietuvos įstatymus, gali būti panaudojamos spec. priemonės ir ginklai“, – sakė jis.

Lenkijos pareigūnai pirmadienį pranešė, kad pasienyje, Baltarusijos teritorijoje, susitelkė didžiulė migrantų kolona, ketinanti „masiškai“ prasiveržti per sieną į Lenkiją.

Lenkijos pasienio tarnybos atstovė Ewelina Szczepanska nurodė, kad pasienyje sustiprintos pasieniečių, policijos ir karių pajėgos.

Jos teigimu, internete paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kad migrantai juda Lenkijos šiaurės rytuose, Kuznicoje, esančios perėjos link.

Socialiniuose tinkluose taip pat platinami vaizdai iš Baltarusijos, kuriuose matyti, kad didelė kolona žmonių juda link pasienio su Lenkija.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko per 4,2 tūkst. migrantų, tačiau rugpjūtį pasieniečiams pakeitus taktiką į šalį neįleisti dar beveik 6 tūkst. asmenų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 11 08 13:33
Spausdinti