Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 25 d.


KNYGŲ MUGĖ
Dėl pandemijos Vilniaus knygų mugė perkeliama į 2022 metus
BNS
Fotobankas
Vilniaus knygų mugė 2020 m.

Dėl epidemiologinės situacijos tarptautinė Vilniaus knygų mugė šiemet nevyks, ji perkeliama į 2022 metus, pirmadienį informavo organizatoriai.

„Artėjantis pavasaris teikia vilčių, kad situacija pasikeis, tačiau rizikuoti jau nebegalime. Pandemijos situacija dar neaiški, o tokio masto renginio per mėnesį nesuorganizuosime“, – sakė Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ vadovas Justinas Bortkevičius.

Mugės organizacinis komitetas, kurį sudaro Lietuvos leidėjų asociacijos, Lietuvos kultūros instituto bei Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ deleguoti atstovai, nusprendė, kad Vilniaus knygų mugė vyks 2022 m. vasario 24–27 d.

Praėjusių metų pabaigoje organizatoriai buvo pranešę, kad šiemet knygų mugė vyks gegužę.

Šių metų tarptautinės Vilniaus knygų mugės tema turėjo būti „Vaizdas kaip tekstas“.

Organizatoriai teigia svarstę renginius iškelti į virtualiąją erdvę, rengti juos šalia „Litexpo“ ir mieste.

„Rudenį dar atrodė, jog hibridinis mugės variantas galėtų būti įmanomas: dalis dalyvių įsikūrę „Litexpo“ parodų rūmuose, o lauke ar mieste vykstantys renginiai transliuojami virtualiai. Artėjant gegužei ir numatytai mugės datai, organizatoriams iškilo pernelyg daug klausimų. Pirmiausia – susijusių su saugumu“, – sakė Lietuvos leidėjų asociacijos direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.

Viena knygų mugės organizatorių, Lietuvos kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė abejojo, ar įmanoma virtualiai perteikti tikrąją knygų mugės atmosferą, ir sakė tvirtai tikinti, kad kitąmet mugė grįš stipresnė, įdomesnė ir inovatyvesnė.

Organizatoriai atkreipė dėmesį, kad pernai Vilniaus knygų mugė buvo bene vienintelė, įvykusi įprastoje vietoje ir įprastomis sąlygomis – Londono knygų mugė buvo atšaukta, į virtualiąją erdvę iškeltos Bolonijos, Geteborgo ir Frankfurto knygų mugės.

„Leipcigo knygų mugė šiais metais jau atšaukta, tik nedaug leidėjų ruošiasi dalyvauti Bolonijos ar Londono mugėse. Daugiausia tikimasi iš Frankfurto knygų mugės, kuri turėtų įvykti šių metų spalį“, – sakė R. Elijošaitytė-Kaikarė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 01 14:17
Spausdinti