Meniu
Prenumerata

šeštadienis, sausio 28 d.


KORONAVIRUSAS
Dėl tiekėjų pretenzijų nutrauktas antigenų testų pirkimas
BNS
Pixabay

Dėl tiekėjų pretenzijų dėl galbūt ribojamos konkurencijos buvo nutrauktas 300 tūkst. antigenų testų pirkimas.

Antradienį paskelbtoje pirkimo ataskaitoje rašoma, kad jis buvo nutrauktas. Centrinės perkanciosios organizacijos (CPO LT) laikinasis vadovas Darius Marma BNS sakė, kad techninę pirkimo specifikaciją parengė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija ir vėliau nusprendė ją tikslinti, todėl paprašė nutraukti vykusį pirkimą.

Pranešime dėl pirkimo procedūrų nutraukimo nurodoma, jog CPO LT pirkimo metu gavo tris pretenzijas ir 13 paklausimų „kas leidžia manyti, jog pirkimo dokumentai neatitinka (...) reikalavimų, t. y., kad pirkimo dokumentai turi būti tikslūs, aiškūs, be dviprasmybių“.

Pranešime apie pirkimo nutraukimą taip pat nurodoma, kad techninę specifikaciją laboratorija turės patiksinti. „Be to, iš gautų tiekėjų paklausimų ir pretenzijų paaiškėjo, kad techniniai reikalavimai galimai riboja tiekėjų konkurenciją arba yra rizika negauti pasiūlymų, kurie atitinka reikalavimus, todėl būtina atlikti techninės specifikacijos tikslinimą, dėl ko naujame pirkime galėtų dalyvauti daugiau tiekėjų“, – rašoma pranešime.

Tuo tarpu Sveikatos apsaugos ministerija BNS yra informavusi, kad viešojo pirkimo procedūros „šiuo metu yra sustabdytos, kol nagrinėjamos gautos tiekėjų pretenzijos“.

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) pranešė, jog greitųjų antigenų testų specifikacijas NVSPL nurodė remiantis tuo metu pateiktomis ekspertų rekomendacijoms. Tuo tarpu potencialūs tiekėjai pateikė pretenzijas ir paklausimus dėl šių reikalavimų nesutapimo su po konkurso paskelbimo ministro įsakymu įtvirtintomis nuostatoms dėl testo jautrumo, specifiškumo ir kitų rodiklių.

Pasak laboratorijos, pirkimas bus skelbiamas iš karto po to, kai ekspertai pateiks naujas rekomendacijas dėl naujų specifikacijų. Minimalus terminas, per kurį gali įvykti atnaujintas konkursas yra 25 dienos nuo jo paskelbimo viešųjų pirkimų portale.

SAM teigimu, Lietuva taip pat yra pateikusi Europos komisijai informaciją apie dar 400 tūkst. antigenų testų poreikį.

Pasak ministerijos, Europos Komisija yra pasirašiusi preliminarų susitarimą su bendrovėmis „Abbott Laboratories“ ir „Roche“. Šie testai valstybėms narėms, pasak SAM, gali būti prieinami kitų metų pradžioje.

Greitiesiems antigenų testams, kaip ir molekuliniams (PGR) tyrimams, naudojamas ėminys iš nosiaryklės. Toks testavimo būdas yra pigesnis, leidžia greičiau ištirti žmones, o tyrimams atlikti nereikia ypač kvalifikuoto personalo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 23 14:46
Spausdinti