Meniu
Prenumerata

penktadienis, vasario 23 d.


COVID-19
Didelės rizikos sąlytį turėję paskiepyti žmonės galimai turės tirtis arba izoliuotis
BNS
Unsplash
Karantinas.

Planuojama, kad didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju COVID-19 turėję paskiepyti žmonės artimiausiu metu turėtų išsitirti arba 10 dienų izoliuotis, sako vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė.

„Atsižvelgus į tai, kad matome didėjančią pasiskiepijusių, tačiau sergančių asmenų grupę, tad rekomendacija virs privalomu reikalavimu išsitirti ne anksčiau kaip trečią dieną po sąlyčio ir iki neigiamo testo atsakymo gavimo izoliuotis“, – BNS penktadienį sakė L. Ašoklienė.

„Jei žmogus nuspręs nesitestuoti, jis turės izoliuotis kaip ir visi kiti – 10 dienų“, – pridūrė ji.

Epidemiologės teigimu, naujoji tvarka turėtų įsigalioti kitą savaitę. Toks testavimas, kaip ir iki šiol, bus finansuojamas valstybės lėšomis.

„Mes planuojame, kad įsakymo pakeitimas būtų pasirašytas šiandien arba kitos savaitės pradžioje“, – teigė L. Ašoklienė.

Kaip vėliau informavo Sveikatos apsaugos ministerija, galutiniai sprendimai dėl izoliacijos pokyčių kol kas nėra priimti.

Šiuo metu vakcinuotiems ar persirgusiems žmonėms izoliacija po sąlyčio nėra skiriama, tačiau jiems rekomenduojama ne anksčiau kaip trečią dieną po kontakto atlikti PGR tyrimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 11 05 12:02
Spausdinti