Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 28 d.


KREMLIAUS ĮTAKA
Dviguba moralė: Lietuvos įmonės į Rusiją išvežė dvigubos paskirties prekių bent už 130 mln. eurų
ELTA
Unsplash
Sankcijas Rusijai padeda apeiti ir Lietuvos verslas.

Nuo 2022 m. kovo iki 2023 m. rugpjūčio apeidamos sankcijas Lietuvos įmonės į Rusiją eksportavo dvejopos paskirties prekių už mažiausiai 130 mln. eurų, antradienį skelbia LRT Tyrimų skyrius.

LRT surinktais duomenimis, kovos lauke naudojamos prekės į Rusiją gabentos prisidengus eksportu į tokias šalis kaip Kirgizija, Kazachstanas, Uzbekija, Gruzija, Azerbaidžanas ir kitas Kremliui palankias valstybes.

Tyrimas paremtas duomenimis, surinktais iki 2023 m. rugpjūčio, kai Lietuva priėmė nacionalines sankcijas ir uždraudė per Lietuvą vežti kai kurias dvejopos paskirties prekes į trečiąsias šalis.

Į Rusiją Lietuvos įmonės, kaip teigia LRT Tyrimų skyrius, vežė guolius, signalų generatorius, stebėjimo, matavimo prietaisus, stakles, procesorius ir valdiklius, integrinius grandynus, kondensatorius, antenas, radijo navigacinius aparatus, elektrinius įtaisus ar komponentus, puslaidininkius įtaisus ir kt. dvejopos paskirties prekes.

Tyrime teigiama, kad daugiau nei 70 Lietuvos įmonių tokias prekes į Rusiją padėjo išsiųsti daugiau nei kartą. Kaip pranešama, Lietuva į šalį agresorę vežė ir mikroschemas, kurias Rusija montuoja į raketas ir palydovinio ryšio sistemas.

Anot LRT, tarp kare naudojamas prekes eksportavusių įmonių yra tokių, kurios 5 metus veikia be vadovo, neteikia finansinių ataskaitų, yra likviduojamos.

Viena iš jų yra krovinių gabenimo įmonė „Delamode Baltics“, kurios klientai, kaip skelbiama, yra ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Ignalinos atominė elektrinė, Lietuvos kariuomenė, taip pat įmonė teigia prisidėjusi ir prie NATO viršūnių susitikimo Lietuvoje 2023 m.

2024 04 30 09:34
Spausdinti