Meniu
Prenumerata

trečiadienis, rugpjūčio 17 d.


E.Macronas kovą su terorizmu vadina užsienio politikos prioritetu
BNS
E.Macronas susitikime su Prancūzijos ambasadoriais. (AP nuotr.).

Kova su islamistų terorizmu yra Prancūzijos prioritetas, antradienį sakydamas svarbią kalbą apie užsienio politiką pareiškė prezidentas Emmanuelis Macronas.

„Mūsų piliečių saugumo užtikrinimas reiškia, kad kova su islamistų terorizmu yra mūsų prioritetas“, – maždaug dviem šimtams Paryžiuje susirinkusių Prancūzijos ambasadorių sakė E.Macronas. Nuo 2015 metų pradžios Prancūzijoje buvo įvykdyta virtinė teroro atakų, per kurias žuvo daugiau kaip 230 žmonių.
Nuo 2015 metų pradžios Prancūzijoje buvo įvykdyta virtinė teroro atakų, per kurias žuvo daugiau kaip 230 žmonių.
39 metų lyderis taip pat tvirtino, kad nėra alternatyvos 2015 metų sutarčiai su Iranu dėl branduolinio klausimo, nors jai kategoriškai nepritaria JAV prezidentas Donaldas Trumpas. „Nėra alternatyvos neplatinimo darbotvarkei. Ji sudaro sąlygas konstruktyviems ir reikliems santykiams su Iranu“, – sakė jis. Mažiau nei keturis mėnesius dirbantis E.Macronas, kurio populiarumas jau smarkiai nusmuko, stengėsi pagerinti savo įvaizdį užsienio politikos srityje. Ši kalba yra pastovus Prancūzijos politinio kalendoriaus elementas. Jauniausias visų laikų Prancūzijos prezidentas yra pademonstravęs ryžtą atkurti šalies tarptautinį prestižą. Jo nuomone, vadovaujant ankstesniam prezidentui, socialistui Francois Hollande'ui, Prancūzijos vaidmuo nepriimtinai sumažėjo. E.Macronas pelnė pagarbą už drąsią pradžią tarptautinėje arenoje. Pirmosiomis savo prezidentavimo savaitėmis jis priėmė ir D.Trumpą, ir Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, su kuriuo kalbėjosi apie žmogaus teises. Jis taip pat sakė nepritariąs D.Trumpo sprendimui išvesti Jungtines Valstijas iš Paryžiaus klimato sutarties. Antradienio kalba buvo pasakyta kitą dieną po to, kai E.Macronas surengė Afrikos ir Europos lyderių siauro rato pasitarimą dėl migrantų krizės. Lyderiai pritarė pasiūlymams tikrinti prieglobsčio prašytojus Čade ir Nigeryje. Tai turėtų užkirsti kelią pavojingoms tūkstančių migrantų kelionėms per Viduržemio jūrą. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 08 29 18:55
Spausdinti