Meniu
Prenumerata

sekmadienis, spalio 1 d.


NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
EK pirmininkė Vilniuje: Ukrainos pažanga siekiant narystės ES yra įspūdinga
BNS
Europos Komisija
U. von der Leyen.

Ukrainos pažanga įgyvendinant reformas, reikalingas norint tapti Europos Sąjungos (ES) nare, yra įspūdinga, sako Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen.

„Sparta, su kuria Ukraina siekia narystės ES (...), yra nuostabi, įspūdinga. Tai yra nuopelnais grįstas procesas ir mes matome, su kokiu entuziazmu ir intensyvumu Ukraina vykdo reformas bei sparčiai juda narystės ES link“, – žurnalistams Vilniuje trečiadienį sakė Komisijos vadovė.

„Esu labai įsitikinęs, kad jei jie išlaikys tokį tempą, netrukus pasieks sėkmę“, – pridūrė ji.

Taip ji kalbėjo Vilniaus NATO viršūnių renginyje, kur dalyvaus susitikime su Aljanso lyderiais ir partneriais.

Ukrainai šiuo metu yra suteiktas kandidatės į ES statusas, tačiau norint pradėti oficialias derybas dėl stojimo, Kyjivas turi įgyvendinti numatytas reformas.

Komisija birželio pabaigoje pareiškė, kad Ukraina, net vykstant karui ir nesiliaujant Rusijos atakoms, toliau siekia pradėti narystės derybas su bloku, ir pagyrė ją už reformas keliuose sektoriuose.

Tuomet teigta, kad Kyjivas įvykdė du iš septynių žingsnių, susijusius su teismų valdymu ir žiniasklaidos laisve, ir kad padaryta gera pažanga vykdant konstitucinio teismo reformą.

Tačiau tai pat pabrėžta, jog kovojant su korupcija, pinigų plovimu ir oligarchų sistema padaryta tik nedidelė pažanga, o sprendžiant klausimus, susijusius su mažumų grupėmis, vis dar reikia atsižvelgti į svarbiausios žemyno žmogaus teisių institucijos – Europos Tarybos – rekomendacijas.

2023 07 12 09:17
Spausdinti