Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 16 d.


UKRAINOS EKSPORTAS Į ES
ES nusprendė – iš Ukrainos eksportuojamiems žemės ūkio produktams vėl bus taikomi tarifai
ELTA
EP nuotr.
Europos Parlamentas (asociatyvi nuotr.).

ES (Europos Sąjungos) Tarybos ir Parlamento derybininkai Briuselyje panaikino 2022–aisiais priimtą sprendimą netaikyti tarifų žemės ūkio produkcijai, eksportuojamai iš Ukrainos.

Parlamento teigimu, kalbant konkrečiai, tarifai bus taikomi kiaušiniams, paukštienai ir cukrui, taip pat kukurūzams, avižoms, kruopoms ir medui.

Ateityje bus nustatyta kvota, kiek tokių prekių ES galės būti parduota be mokesčių. Viršijus šį limitą, vėl bus įsigalios muitas.

Kviečių importui muitas kol kas vis dar nebus taikomas, nors tam tikromis aplinkybėmis bus galima imtis atitinkamų priemonių. Preliminarioje sutartyje numatyta, kad šios taisyklės galios iki 2025 m. birželio.

Derybininkai iš Europos Parlamento ir ES valstybių narių, visoje Europos Sąjungoje protestuojančių ūkininkų spaudžiami, šį sprendimą priėmė po Briuselyje vykusio derybų maratono.

ES tarifus žemės ūkio produkcijos eksportui iš Ukrainos panaikino 2022 m., siekdama parodyti solidarumą Ukrainai po Rusijos pradėtos plataus masto invazijos.

Šalių blokas pirma planavo tarifų lengvatų, kurias buvo numatyta taikyti iki 2024 m. birželio, galiojimą pratęsti iki 2025 m., nepaisydamas ES kilusių didelių nesutarimų dėl grūdų ir kitokių prekių eksporto iš Ukrainos.

2024 03 20 08:29
Spausdinti