Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugpjūčio 18 d.


PANDEMIJA
Europos COVID-19 žemėlapyje Lietuva išlieka geltonojoje zonoje
BNS
Pexels

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) kas savaitę atnaujinamame COVID-19 žemėlapyje Lietuva išlieka geltonojoje zonoje.

Keliaujantiems iš šiai zonai priskiriamų valstybių Europos Sąjungos šalyse gali būti taikomi griežtesni reikalavimai atvykstant.

ECDC spalvinę zoną nustato, vertindama dviejų savaičių naujų susirgimų rodiklį 100 tūkst. gyventojų ir teigiamų testų dalį.

Statistikos departamento duomenimis, 14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 147,7 atvejo, o teigiamų diagnostinių testų dalis – 3 procentus.

Praėjusį ketvirtadienį Lietuva iš žaliosios zonos pateko į pilkąją. ECDC duomenimis, į šią zoną šalis buvo įtraukta kaip nepateikusi duomenų.

Tuomet Nacionalinis visuomenės sveikatos centras BNS informavo besiaiškinantis, dėl kokių priežasčių Lietuva įvertinta kaip nepateikusi duomenų.

Kiek vėliau ECDC atnaujino žemėlapį, Lietuvą priskirdamas geltonajai zonai.

Keliautojams iš žaliajai zonai priklausančių šalių gali būti netaikomi arba taikomi minimalūs apribojimai, tuo metu atvykstantiesiems iš tamsiai raudonos zonos šalių jie yra griežčiausi.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 08 05 14:29
Spausdinti