Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 18 d.


Filipinų prezidentas tęsia kovą su įtariamais narkotikų prekeiviais
BNS
Protestas prie beatodairišką Filipinų prezidento kovą su narkotikais. (AP nuotr.).
Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte paragino šalies policiją kasdien likviduoti dešimtis įtariamų narkotikų prekeivių ir negailėjo pagyrimų pareigūnams, kurie šią savaitę per operaciją nukovė 32 žmones. Kiek anksčiau R.Duterte pripažino, kad per vieną kadenciją jam nepavyks laimėti jau tūkstančius gyvybių nusinešusio karo su narkotikais, kaip buvo žadėjęs, ir dėl to kaltino korumpuotą policiją. Pirmadienį per vieną kruviniausių operacijų šiame kare su narkotikų platinimu šalia Manilos esančioje Bulakano provincijoje policijos pareigūnai pranešė nukovę 32 įtariamus kvaišalų prekeivius ir suėmę 109 įtariamuosius. „Jeigu kiekvieną dieną nužudytume po 32, palengvintumėme šios šalies negalavimus“, – kalbėjo R.Duterte renginyje, kurį organizavo viena kovos su nusikalstamumu organizacija, remianti jo karą su narkotikais. „Norėjome sukrėsti ir įvaryti šiurpą tiems narkotikų pasaulio veikėjams, – sakė Bulakano policijos vadas Romeo Caramatas. – Kiti su kvaišalų platinimu susiję asmenys dabar dukart pagalvos prieš tęsdami prekybą narkotikais“. R.Caramatas tvirtino, kad policija visus tuos įtariamuosius nukovė gindamasi. „Žinome, kad nepadarėme nieko bloga“, – pabrėžė jis. Kiek vėliau R.Caramatas naujienų agentūrai AFP sakė, kad per operaciją nežuvo ir nenukentėjo nė vienas policininkas. Paklaustas, kaip tai galėjo būti įmanoma, turint galvoje, kad policijos pareigūnai gynėsi nuo įtariamųjų, policijos vadas atsakė: „Neprašykite manęs to paaiškinti.“ Prieš daugiau nei metus į valdžią atėjusio R.Duterte pradėta precedento neturinti kova su narkotikais jau nusinešė 3 450 gyvybių, rodo vyriausybės skelbiami duomenys. Dar daugiau nei 2 tūkst. žmonių žuvo per su narkotikais susijusius nusikaltimus, o tūkstančiai buvo nužudyti neaiškiomis aplinkybėmis, skelbia policija.

R.Duterte pradėta precedento neturinti kova su narkotikais jau nusinešė 3 450 gyvybių, rodo vyriausybės skelbiami duomenys.

Prezidentas, leidęs policijai šaudyti įtariamuosius, susijusius su narkotikų platinimu, sulaukė teisių gynėjų perspėjimų, kad jis galbūt yra atsakingas už nusikaltimus žmoniškumui. Filipinuose vyksta ir masinės protesto akcijos prieš vadinamąją kovą su narkotikais. Žmogaus teisių gynėjai teigia, kad policija neteisėtai kovojo prieš silpniausius šalies žmones klastodama įrodymus ir oficialius dokumentus. Pernai R.Duterte pareiškė, kad būtų „laimingas nužudęs“ tris milijonus narkomanų. Jis nesunkiai laimėjo šalies prezidento rinkimus žadėdamas inicijuoti beprecedentę kovos su narkotikais kampaniją, per kurią turėtų būti nužudyta dešimtys tūkstančių narkomanų ir kvaišalų prekeivių. Tačiau praėjusią savaitę prezidentas pripažino, kad per vieną šešerių metų kadenciją jam visgi gali nepavykti įgyvendinti savo tikslo. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 08 16 22:20
Spausdinti