Meniu
Prenumerata

sekmadienis, liepos 14 d.


LENKIJOS ŪKININKAI
G. Landsbergis Lenkijos ūkininkų akciją vadina „tam tikromis hibridinėmis operacijomis“
BNS
Greta Skaraitienė/BNS
Gabrielius Landsbergis.

Lenkijos ūkininkų akcija dėl ukrainietiškų grūdų planuojant blokuoti kelią pasienyje su Lietuva primena „tam tikras hibridines operacijas“, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Akivaizdu, kad tai primena tam tikras hibridines operacijas, kurios intensyviai išnaudojamos Rusijos propagandos. Aš noriu tikėt, kad mūsų partneriai Lenkijoj taip pat tai vertina, kaip ir mes, ir visom išgalėm ieškosim būdų, kaip užkirsti, kad tai nesiplėtotų“, – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį žurnalistams sakė G. Landsbergis.

Ministras pabrėžė, kad „veiksmai, planuojami Suvalkų koridoriuj, jau primena nebe protesto akcijas, o akcijas, nukreiptas tiek prieš Lenkijos, tiek Lietuvos nacionalinį saugumą“.

Protestuojantys Lenkijos ūkininkai ketina nuo kovo 1 dienos savaitę blokuoti kelią Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, nuogąstaudami, kad dalis į Lietuvą įvežtų ukrainietiškų grūdų vėl grįžta į Lenkiją.

Vidaus reikalų Agnė Bilotaitė teigė, kad Lietuvos institucijos savo ruožtu ruošiasi būsimai akcijai.

„Tai aptarta su mūsų tarnybų vadovais, įsivertintos galimos rizikos ir tie nepatogumai, kurie gali kilti Lietuvos pusėje. Esame aptarę, kad mūsų pareigūnai yra pasirengę užtikrinti viešąją tvarką ir saugumą, ir tai, kad kuo mažiau nepatogumų kiltų mūsų gyventojams“, – tvirtino ji.

Protestuodami prieš Ukrainos žemės ūkio produktų eksportą be muitų Lenkijos ūkininkai pastarosiomis savaitėmis jau bandė blokuoti šias dvi šalis skiriančią sieną, užblokavo svarbų kelią į Vokietiją.

2024 02 28 15:05
Spausdinti