Meniu
Prenumerata

šeštadienis, liepos 13 d.


LIETUVA
G. Landsbergis: Lietuva konsultuojasi su EK dėl ribojimo į ES įvežti Rusijoje registruotus automobilius
ELTA
Dainius Labutis/ELTA
Gabrielius Landsbergis.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad šiuo metu Lietuva konsultuojasi su Europos Komisija (EK) dėl atnaujinto išaiškinimo drausti į Europos Sąjungos teritoriją įvežti automobilius iš Rusijos. Pasak šalies diplomatijos vadovo, papildomi išaiškinimai reikalingi, mat Lietuva turi įvertinti ir Kaliningrado tranzito faktorių.

„Kiek vėliau šiandien pateiksime komentarą tikslų, nes dabar vyksta konsultacija su Europos Komisija, kaip tai turėtų būti įgyvendinama, dėl to, kad Lietuvos padėtis yra kiek unikali dėl Kaliningrado tranzito“, – antradienį Seime žurnalistams sakė G. Landsbergis.

Pasak jo, į Lietuvą gali patekti Rusijoje registruoti automobiliai tik tokiais atvejais, kai vykstama tranzitu į Kaliningradą.

„Jie turi ir apribojimus – jie turi kirsti teritoriją ne daugiau kaip per 20 val. Taip numatyta mūsų tarptautiniuose įsipareigojimuose. Bet būtent dėl papildomų sąlygų, kurios taikomos išskirtinai Lietuvai – vis dėlto mes dar derinamės“, – pažymėjo jis ir nurodė, kad Užsienio reikalų ministerija (URM) vėliau galės pateikti detalesnį situacijos vertinimą.

„Vis tiek dar lauksime informacijos iš Europos Komisijos, kuri leis išsamiai visus numanomus atvejus numatyti ir tada galėtume geriau paaiškinti“, – pridūrė jis.

A. Bilotaitė: muitinė turi ruoštis ir užtikrinti procesus

Tuo metu vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė nurodo, kad už EK nurodymų įgyvendinimą bus atsakingas Muitinės departamentas.

„Tos transporto priemonės, kurios yra registruotos Rusijoje, jeigu pateks į Lietuvą turės būti konfiskuojamos. Tą kontrolę užtikrins muitinė, nes tai yra jos funkcija. Tai bus muitinės darbas ir atsakomybė“, – antradienį ministerijoje susirinkusiems žurnalistams sakė A. Bilotaitė.

„Muitinė turi ruoštis ir užtikrinti šio proceso užtikrinimą. Taip jau yra valstybėje sudėliota, kad Valstybės sienos apsaugos tarnyba turi vienas funkcijas, o čia reikėtų paklausti Muitinės departamento“, – teigė ji pridurdama, kad pasieniečiai šioje situacijoje prie taisyklių įgyvendinimo neprisidės.

Kaip ELTA skelbė anksčiau, penktadienį atnaujintuose EK išaiškinimuose nurodoma, kad į ES teritoriją net laikinai negalima įvežti automobilių ar kitų sankcijose numatytų asmeninių daiktų, pavyzdžiui, fotoaparatų, nešiojamųjų kompiuterių, telefonų, cigarečių, skutimosi priemonių, šampūno, muilo ir kitų prekių.

Kaip pirmadienį LRT televizijai sakė užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė, į Lietuvą patekus su Rusijoje registruotu automobiliu, vairuotojui, kuris nevyksta Kaliningrado tranzitu, grės automobilio konfiskacija.

2023 09 12 11:29
Spausdinti