Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 21 d.


BALTARUSIJOS OPOZICIJA
G. Landsbergis: Lietuva nesvarstys Baltarusijos reikalavimų išduoti S. Cichanouskają
BNS
Fotobankas

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Lietuva neketina svarstyti Baltarusijos generalinės prokuratūros reikalavimų išduoti buvusią kandidatę į prezidentus Sviatlaną Cichanouskają.

Išplatintame komentare G. Landsbergis pabrėžia, kad „Lietuva buvo ir bus mūro siena, už kurios prieglobstį ras visos demokratinės jėgos, kurias persekioja režimai“.

„Tad visi, radę prieglobstį Lietuvoje, gali jaustis saugūs, kad jie nebus perduoti režimams – nei dėl savo kovos už demokratiją, nei už žodžio ar tikėjimo laisvę. O Baltarusijos režimui galime pasakyti – greičiau pragaras užšals, negu mes imsime svarstyti jūsų reikalavimus“, – sako G. Landsbergis.

Baltarusijos generalinė prokuratūra penktadienį pranešė, kad išsiuntė Lietuvai prašymą išduoti buvusią kandidatę į prezidentus S. Cichanouskają, nes ją ketinama patraukti baudžiamojon atsakomybėn „už nusikaltimus valdymo tvarkai, visuomenės ir valstybės saugumui“.

S. Cichanouskaja po praeitų metų rugpjūčio 9-osios rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka, pasitraukė į Lietuvą. Čia dar prieš rinkimus buvo atvežti jos vaikai. 

Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad Baltarusijos prezidento rinkimai buvo suklastoti. Nuo rinkimų Baltarusiją krečia masiniai opozicijos šalininkų protestai, kuriuos režimas stengiasi malšinti šiurkščiomis priemonėmis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 05 12:52
Spausdinti