Meniu
Prenumerata

sekmadienis, liepos 14 d.


DIPLOMATIJA
G. Landsbergis pristatė Lietuvos pirmininkavimo ET programą
ELTA
ES Taryba
Gabrielius Landsbergis.

Penktadienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybos Ministrų komitetui prioritetus.

Ministras, kaip ET MK pirmininkas, pabrėžė, kad pagrindinis Lietuvos pirmininkavimo prioritetas – visapusiška parama besiginančiai Ukrainai, taip pat Rusijos ir jos bendrininkių atsakomybės už tarptautinius nusikaltimus užtikrinimas.

Europos Taryboje jau žengti svarbūs žingsniai šia linkme: įsteigtas Žalos registras, kurio narių skaičių Lietuva sieks išplėsti, ir bus toliau kuriamas visapusiškas kompensavimo mechanizmas Rusijos agresijos karo padarytai žalai atlyginti.

„Toliau reikalaujame saugiai sugrąžinti Ukrainos vaikus, kurie buvo pagrobti, deportuoti ir neteisėtai įvaikinti Rusijoje, nusikalstamai įgyvendinant genocidui prilygstantį tikslą pakeisti jų tautinę ir kultūrinę tapatybę“, – pabrėžė ET MK pirmininkas G. Landsbergis.

Lietuva taip pat užtikrins tęstinę Europos Tarybos, šiemet mininčios 75-metį, darbotvarkę – Reikjaviko Viršūnių susitikimo sprendimų įgyvendinimą, Europos žmogaus teisių teismo sprendimų įgyvendinimą, dėmesį naujiems iššūkiams, tarp jų – žmogaus teisei į švarią ir sveiką aplinką bei dirbtinio intelekto ir žmogaus teisių klausimams.

Ministras pasidžiaugė, kad šių metų rugsėjį Vilniuje bus pasirašoma pirmoji konvencija dirbtinio intelekto ir žmogaus teisių klausimais.

Lietuva Europos Tarybos Ministrų komitetui pirmininkauja nuo 2024 m. gegužės 17 d. iki lapkričio 13 d. Tai – antrasis Lietuvos pirmininkavimas, pirmąkart ETMK pirmininkavome 2001–2002 metais.

2024 05 24 15:41
Spausdinti