Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 2 d.


SANKCIJOS
G. Landsbergis: sankcijos Iranui – žinutė, kad ES reaguos į bandymus padėti Rusijai kare
BNS
Lukas Balandis/BNS
G. Landsbergis.

Sankcijos Iranui už ginklų tiekimą Rusijai – žinutė, jog Europos Sąjunga (ES) reaguos į bandymus padėti agresorei kare prieš Ukrainą, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Visų pirma, tai stipri politinė žinutė Iranui ir kitiems galimiems Rusijos agresijos Ukrainoje palaikytojams: tiems, kurie galbūt manė, jog ES ir kiti sąjungininkai nereaguos į jų ginklų tiekimą Rusijai“, – CNN televizijai ketvirtadienį sakė ministras.

Europos Sąjunga trečiadienį susitarė dėl sankcijų trims asmenims ir vienam subjektui, atsakingiems už iranietiškų dronų, kurie naudojami kare Ukrainoje, tiekimą Rusijai. Sankcijos įsigaliojo ketvirtadienį.

Pasak G. Landsbergio, reikia pasiekti, kad Iranas negalėtų gaminti ir siųsti Rusijai dronų.

„Mes jau žengėme vieną žingsnį, tačiau dar turime užtikrinti, kad Iranas nedalyvautų šiame kare“, – kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

Jo teigimu, Rusija „desperatiškai ieško sąjungininkų“, o tai įrodo anksčiau skelbta žinia, jog Maskva bendradarbiavo su Šiaurės Korėja siekdama gauti raketų ir amunicijos.

„Akivaizdu, kad Iranas yra vienas iš paskutinių draugų, kuriuos Rusija turi savo pusėje. Tačiau mums vis dar reikia pasirūpinti, kad ši draugystė nesitęstų“, – sakė ministras.

G. Landsbergis priminė, kad Vakarų šalys įvedė sankcijas ir Baltarusijai, remiančiai Rusiją kare.

„Tokios pačios taisyklės turėtų būti taikomos visiems. Kiekvienai šaliai, kiekvienam režimui, kuris nori remti Rusijos karo veiksmus – ar tai būtų Iranas, ar Šiaurės Korėja“, – teigė jis.

Rusija atakas bepiločiais orlaiviais Ukrainoje suintensyvino pastarąjį mėnesį.

Iranas iki šiol neigia perduodantis Maskvai dronus „Shahed“.

2022 10 21 11:54
Spausdinti