Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 20 d.


SANKCIJOS RUSIJAI
G. Nausėda: dešimtasis ES sankcijų Rusijai paketas galėtų būti griežtesnis
BNS
Teodoras Biliūnas/BNS
G. Nausėda.

Naujausias, dešimtasis Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai paketas, kurį numatoma priimti penktadienį, galėtų būti griežtesnis, tačiau net ir tokios sankcijos yra geriau nei jokių, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Visada aš norėjau griežtesnių sankcijų ir, ko gero, dalis Europos Sąjungos valstybių norėjo, kad sankcijos būtų griežtesnės ir padarytų greitesnį poveikį Rusijos ekonomikai. Tas poveikis jis yra, jis tik akceleruosis, mes matysime vis aiškesnes pasekmes Rusijos ekonomikai“, – penktadienį Rusijos invazijos Ukrainoje metinių minėjimo renginyje Vytauto Didžiojo universitete (VDU) Kaune sakė G. Nausėda.

Šalies vadovas sako, kad ES sankcijos turėtų būti nukreiptos prieš Rusijos valstybinę energetikos korporaciją „Rosatom“ ir jos vadovus.

„Vienas iš mūsų, Lietuvos reikalavimų, keliamas įvairiuose formatuose – sankcionuoti tiek patį „Rosatom“ kaip kompaniją, tiek ir „Rosatom“ vadovus. Kol kas to nepavyko padaryti dėl kai kurių su Rusija atominėje energetikoje ryšių turinčių šalių tam tikro rezervuotumo. Bet, žinote, mes esame kantrūs ir mes manome, kad lašas po lašo ir akmenį pratašo. Taip jau yra buvę daugybę kartų praeityje“, – kalbėjo Lietuvos prezidentas.

Anot jo, kartais tenka rinktis, ar priimti sutartas sankcijas, ar jų iš viso netaikyti.

„Kita vertus, matydamas tą įvairų ES šalių žemėlapį, kartais tenka kelti klausimą – ar tokios sankcijos, ar apskritai jokių sankcijų. Tai žinoma, kad geriausia būtų sutarti, kad visi sutartų ir sankcijos būtų priimtos“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Labai tikiuosi, kad ir smarkiai vėluojant dešimtasis sankcijų paketas bus priimtas“, – pridūrė jis.

G. Nausėda šią savaitę sakė, kad dešimtasis ES sankcijų paketas bus priimtas netrukus, tikimasi, kad jis dar labiau sustiprins spaudimą Rusijai, „nes tai vienintelis kelias sutrumpinti šį karą“.

Anksčiau jis buvo išreiškęs lūkestį, kad paketas be jokių išimčių bus priimtas iki vasario 24 dienos.

2023 02 24 11:58
Spausdinti