Meniu
Prenumerata

sekmadienis, liepos 14 d.


SANKCIJOS RUSIJAI
G. Nausėda: ES vizų ribojimas Rusijos piliečiams būtų veiksminga ir teisinga priemonė
BNS
Lukas Balandis/BNS
G. Nausėda.

Europos Sąjungos (ES) vizų ribojimas Rusijos piliečiams būtų veiksminga ir teisinga priemonė, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Europa jau priėmė nemažai svarbių sprendimų, siekdama pažaboti Rusijos agresiją Ukrainoje, tačiau jie nėra pakankami ir privalome judėti toliau. Karas turi tapti nepakeliama našta agresoriui. Turistinių vizų į ES ribojimas Rusijos piliečiams būtų veiksminga ir teisinga priemonė dabartiniame kontekste“, – sako šalies vadovas.

Prezidentas pirmadienį sankcijų Rusijai ir paramos Ukrainai klausimus aptarė su Lietuvoje viešinčiu Liuksemburgo ministru pirmininku Xavieru Betteliu, pranešė Prezidentūra.

Pasak pranešimo, susitikime prezidentas pabrėžė, kad svarbu išlaikyti vienybę ES lygmeniu sankcijų Rusijai ir paramos Ukrainai klausimais. Pasak Lietuvos vadovo, privalu sustabdyti Rusiją ir siekti režimo atsakomybės už karo nusikaltimus, nes tai yra ne tik Ukrainos, bet ir visos Europos saugumo klausimas.

Šalies vadovas taip pat dėkojo Liuksemburgo premjerui už bendradarbiavimą saugumo srityje – dalyvavimą NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje ir finansinę paramą NATO oro policijos misijai Lietuvoje. Prezidentas akcentavo, kad siekiant saugumo visoje Europoje būtina efektyviai įgyvendinti Madrido viršūnių susitikime priimtus sprendimus ir toliau stiprinti NATO rytinį flangą.

Šalies vadovas su Liuksemburgo ministru pirmininku aptarė dvišalį bendradarbiavimą. Prezidentas teigė įžvelgiantis bendradarbiavimo potencialo tarp aukštą pridėtinę vertę ir inovacijas kuriančių įmonių finansinių technologijų, energetikos, gyvybės mokslų srityse.

ES šalių užsienio reikalų ministrai rugpjūčio pabaigoje panaikino supaprastintą vizų režimą rusams, bet ši priemonė nereiškia oficialaus turizmo vizų draudimo, kurį ragino paskelbti kai kurios ES priklausančios Rusijos kaimynės.

Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija ir Suomija anksčiau neatmetė, kad Bendrijai nepasiekus griežtesnio sutarimo, jos galėtų taikyti regioninius draudimus atvykti Rusijos piliečiams.

2022 09 05 11:56
Spausdinti