Meniu
Prenumerata

sekmadienis, liepos 14 d.


NAUJOJI KOMISIJA
G. Nausėda įvertino G. Landsbergio galimybes vykti į Briuselį: ne laikraščiai skiria komisarus
ELTA
Robertas Dačkus/LRP
Gabrielius Landsbergis (kairėje) ir Gitanas Nausėda.

Valstybės vadovas Gitanas Nausėda sako, kad užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis galėtų būti vienas iš kandidatų į Lietuvos atstovus Europos Komisijoje (EK). Visgi, pasak perrinkimo siekiančio G. Nausėdos, tai priklausys nuo to, kas bus šalies prezidentas.

„Jis (G. Landsbergis – ELTA) galėtų būti vienas iš kandidatų, tačiau tai priklausys nuo daugybės dedamųjų. Pirmiausia – nuo to, koks prezidentas bus išrinktas. Turbūt įsivaizduojate, kokia bus G. Landsbergio situacija, jeigu, pavyzdžiui, prezidente bus išrinkta Ingrida Šimonytė“, – ketvirtadienį lankydamasis Švenčionyse žurnalistams teigė G. Nausėda.

„Ne laikraščiai, kad ir kokie jie įtakingi būtų, skiria komisarus – skiria valdžios institucijos“, – pridūrė jis.

Premjerė I. Šimonytė, savo ruožtu, nekomentuoja tokios spaudoje pasirodžiusios informacijos. Politikė į klausimus reaguoja juokaudama – „sulaukime balsų iš didžiųjų apylinkių“.

„Nepykite, bet tikrai turiu pasakyti, kad sulaukime balsų iš didžiųjų apylinkių, kaip sakoma. Europos Parlamento rinkimai yra birželio 9 dieną. Ir po Europos Parlamento rinkimų matysime, kokios politinės jėgos Europoje bendrai gavo pasitikėjimą, kas galės pretenduoti į Europos Komisijos postą. Noriu pabrėžti, kad ne paskutinį vaidmenį, sprendžiant dėl to, kas atstovauja arba kas yra kandidatai į komisarus, (...) vaidina Europos Komisijos pirmininkas. Labai tikiuosi, kad tai bus dabartinė Europos Komisijos pirmininkė“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė I. Šimonytė, omenyje turėdama Ursulą von der Leyen.

Visgi jokių konkrečių potencialių Lietuvos kandidatų į EK pavardžių I. Šimonytė nekomentuoja ir kartoja, jog EK sudėtis priklausys ir nuo to, kas taps jos pirmininku.

„Jokių pavardžių tikrai nekomentuosiu šiuo metu“, – pabrėžė premjerė.

„Ar yra žmonių Lietuvoje, kurie galėtų būti Europos Komisijos nariais? Yra. Bet, man atrodo, visada reikia ieškoti žmogaus, kuris geriausiai gali vieną ar kitą darbą atlikti. Ir čia daug dalykų priklauso ne tik nuo to, ką galvoju aš, ką galvos Vyriausybė, ką galvos prezidentas ar prezidentė, ką galvos Seimas, bet ir nuo to, ką galvos būsimasis EK vadovas, o labai tikiuosi – vadovė“, – apibendrino ji.

ELTA primena, kad įtakingas leidinys „Politico“ paskelbė potencialius kandidatus į naujuosius EK narius, tarp kurių minimas ir G. Landsbergis. Nurodoma, jog jis taikytųsi į eurokomisaro portfelį, susijusį su užsienio politikos baru.

Viešojoje erdvėje jau anksčiau spekuliuota, kad G. Landsbergis veikiausiai yra įvardijamas kaip realiausias kandidatas pakeisti šiuo metu kadenciją EK baigiantį komisarą Virginijų Sinkevičių, atsakingą už aplinką ir vandenynus.

Visgi pats G. Landsbergis konkretaus atsakymo iki šiol nėra pateikęs – pernai lapkritį komentuodamas minėtus gandus ministras nurodė, kad tai jam nėra svarbiausias klausimas.

Eurokomisaro kandidatūrą teikia Vyriausybė, poziciją suderinusi su prezidentu ir Seimu.

2024 05 23 14:41
Spausdinti