Meniu
Prenumerata

šeštadienis, spalio 1 d.


SEIMO RINKIMAI
G. Nausėda linki sėkmės I. Šimonytei imantis būsimos Vyriausybės vadovės vaidmens
BNS
Fotobankas
Ingrida Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis.

Prezidentas Gitanas Nausėda sveikina konservatorius su pergale rinkimuose bei linki sėkmės Ingridai Šimonytei imantis vadovauti būsimai Vyriausybei.

„Pasveikinau Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus su pergale rinkimuose, kuria abejoti netenka. Kai ši partija pateikė savo kandidate į premjerus I. Šimonytę, manau, kad yra visiškai logiška palinkėti I. Šimonytei sėkmės premjero poste. Tačiau iki tol reikia atlikti visus būtinus darbus dėl koalicijos formavimo ir dėl ministrų portfelių pasidalijimo“, – po susitikimų su partijų vadovais pirmadienį sakė G. Nausėda.

Su į parlamentą išrinktų partijų vadovais susitikęs prezidentas teigė galintis konstatuoti, kad „tiek valdančiosios koalicijos partijos, tiek būsimosios opozicijos partijos, jų atstovai, jau pamiršo rinkimų batalijas ir yra nusiteikę dirbti konstruktyviai, kas opozicijoje, o kas valdančiojoje koalicijoje“.

Kalbėdamas apie būsimos Vyriausybės formavimą šalies vadovas teigė, kad reikalavimai ministrams bus patirtis, politinė valia ir gebėjimas per kadenciją atlikti numatytus darbus.

Klausiamas, ar aptarė galimas kandidatūras vadovauti Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijoms, G. Nausėda teigė, kad kai kurios pavardės nuskambėjo, bet jas įvardinti dar gerokai per anksti.

„Neslėpsiu, buvo kalbama ir apie vieną kitą pavardę, bet šiandien būtų  mažiausiai nerimta šias pavardes traktuoti kaip iškaltas akmenyje. Dar turi būti bendras susitarimas, kokiai partijai kokia ministerija atitenka, kas imsis atsakingų pareigų Seime, konkrečiai Seimo pirmininko postas kam atiteks, čia dar reikia nueiti nemažą kelią, kad mes visu rimtumu imtumės pavardžių, asmenybių“, – kalbėjo šalies vadovas.

Jis taip pat pabrėžė, kad be Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų jam taip pat ypač svarbu bus, kas vadovaus Sveikatos apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoms, „nes nuo šių sektorių didele dalimi priklausys Lietuvos ateitis“.

G. Nausėda taip pat tvirtino, kad su būsima dešiniųjų koalicija tikisi sutarti dėl gerovės valstybės vizijos, ragino nepamiršti ir rinkėjų, kurie balsavo už dešiniųjų oponentus, lūkesčių.

„Kalbėjome, kaip partijos įsivaizduoja gerovės valstybę, ar mes kalbame ta pačia kalba, apie tą patį turinį, tik skirtingais terminais, ir galiu tiesiog pozityviai konstatuoti, kad visi matome Lietuvos ateitį panašiai. Lietuva privalo būti žalia, inovatyvi, socialinę taiką garantuojanti valstybė, o šito negalima pasiekti nemažinant socialinės regioninės atskirties, kuri šiuo metu yra labai didelė“, – kalbėjo šalies vadovas.

„Priemonės, instrumentai, metodai čia yra antraeilis dalykas, svarbiausia yra prioritetai, ir aš tikiu, kad prioritetų klausimu mes su nauja valdančiąją dauguma sutarsime“, – pridūrė prezidentas.

Anot jo, vis dar tenka konstatuoti, kad Lietuva „nėra vienalytė, yra didžiųjų miestų rinkėjas, yra regionų rinkėjas, ir kad tie balsai kartais pasidalina per pusę“.

„Tai nėra blogai, jeigu rinkimus laimėjusios partijos priims domėn tą faktą, kad didelė dalis rinkėjų pageidautų ir kairiosios politikos tam tikrų elementų ir atskirties mažinimo“, – teigė prezidentas.

Iki šiol opozicijoje buvę konservatoriai sekmadienį laimėjo Seimo rinkimus iškovoję 50 mandatų ir pradėjo derybas dėl centro-dešinės valdančiosios koalicijos su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija. Šios jėgos, premjere siūlančios Ingridą Šimonytę, turėtų 74 narių daugumą Seime. 

Tikisi susitarimo dėl švietimo

Šalies vadovas G. Nausėda išsakė lūkestį, kad partijos pasirašys susitarimą dėl švietimo ateities, o šiame kontekste svarbiausia, kad būsimasis švietimo ministras turėtų didelį visuomenės pasitikėjimą, sako konservatorių kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė.

„Prezidentas jau anksčiau yra indikavęs švietimo susitarimą ir pareiškė, kad (tikisi, jog) toks susitarimas bus pasiektas, kadangi mes tikimės, kad tai bus pasiekta, nėra didelio ginčo“, – po susitikimo su šalies vadovu pirmadienį žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Konservatorių sąrašo vedlė pažymėjo, kad visos derybas dėl koalicijos pradedančios dešiniosios partijos švietimą įvardijo prioritetu, ir tai „parodo, kaip svarbu tas problemas pradėti pagaliau spręsti“. „Mums nereikia švietimo ministro, kuris būtų savas partijai, mums reikia švietimo ministro Lietuvai. (...) Be jokios abejonės, mes turime galimų kandidatų, turbūt galimų kandidatų turi ir kitos partijos, ir mūsų tikslas būtų turėti geriausią kandidatą“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Čia reikės sutelkti ir kitas politines jėgas, ne tiek darbui, kiek susitarimui dėl darbo, kad po kitų rinkimų ar dar kitų nepradėtų vėl vykdyti naujos švietimo reformos ir mes nutiesę bėgius kažkiek laiko tais bėgiais važiuotumėm, kad galėtumėm pasimatuoti rezultatą, kuris ateis geriausiu atveju po kokių  dešimties metų ir apie tai riekia galvoti“, – pažymėjo I. Šimonytė. „Čia reikia galvoti apie žmogų per tą prizmę, ar jis gali tokį pasitikėjimą turėti ir ar gali tokį procesą valdyti“, – apie galimą kandidatą į švietimo ministrus sakė konservatorių atstovė.

Iki šiol opozicijoje buvę konservatoriai sekmadienį laimėjo Seimo rinkimus iškovoję 50 mandatų ir pradėjo derybas dėl centro-dešinės valdančiosios koalicijos su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija. Šios jėgos turėtų 74 narių daugumą Seime. Konservatoriai kviečia telktis ir kitas partijas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 26 13:44
Spausdinti