Meniu
Prenumerata

trečiadienis, lapkričio 30 d.


NAUJA VYRIAUSYBĖ
G. Nausėda: nauja Vyriausybė privalo turėti aiškų koronaviruso valdymo planą
BNS
Fotobankas
G. Nausėda.

 Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad rinkimus laimėjusių dešiniųjų Vyriausybė darbą pradėti privalo turėdama aiškų koronaviruso pandemijos valdymo planą.

Šalies vadovo teigimu, Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, sparčiai plintant virusui, ypač svarbus sklandus valdžios perdavimas.

„Laiko porinkiminei euforijai tiesiog nėra. Nauja Vyriausybė privalo iš karto turėti labai aiškų pandemijos valdymo planą ir komandą, pasiruošusią jį vykdyti“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė prezidentas.

„Koronaviruso plitimas Europoje ir Lietuvoje tampa vis sunkiau valdomas, tad mūsų visų laukia nauji dideli išbandymai. Visuomenė ir verslas, o tai reiškia – visa Lietuva, turi išgyventi anksčiau neprognozuotų iššūkių metą. Todėl šiandien yra ypač svarbus sklandus valdžios perdavimas ir perėmimas“, – pridūrė jis.

„Reikės vykdyti darbus, kurie nepalauks. Ir aš, kaip valstybės vadovas, pasižadu prisidėti visomis išgalėmis“, – kalbėjo G. Nausėda.

Pandemija neturi padidinti socialinės atskirties ir skurdo

Koronaviruso pandemijos kontekste svarbu užtikrinti, kad krizė nepadidintų socialinės atskirties ir skurdo, kalbėjo šalies vadovas.

Anot jo, valstybė ir visuomenė taps teisingesnė tada, jei šalyje mažės pajamų skirtumai.

„Apie teisingesnę valstybę ir visuomenę galėtume kalbėti, jei santykis tarp didžiausias ir mažiausias pajamas gaunančių pajamų sudarytų bent ne daugiau kaip penkis kartus“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė G. Nausėda.

„Siekiant šio tikslo, bus svarbu užtikrinti, kad koronaviruso pandemija neturėtų ilgalaikio poveikio socialinei atskirčiai ir skurdui“, – pabrėžė šalies vadovas.

Jis teigė, kad apie visuomenės gerovę galima spręsti iš to, kaip ji rūpinasi senjorais, todėl prezidentas pakartojo siekį sparčiau didinti pensijas.

„Pensijos turi būti didinamos sparčiau, kad jų lygis atitiktų Vakarų Europos standartus, todėl teikiau ir ateityje teiksiu būtinus įstatymų pakeitimus“, – teigė G. Nausėda.

Šalies vadovas taip pat pridūrė, kad siekiant mažinti atskirtį taip pat svarbu užtikrinti veiksmingą regionų politiką, kad žmonėms sumažėtų spaudimas laimės ieškoti sostinėje ar užsienyje.

„To pasiekti nepavyks be stiprių, savarankiškų savivaldybių. Kartu su savo komanda ir kitomis valdžios institucijomis sieksiu, kad šalies regionuose vidutinis darbo užmokestis pasiektų ne mažiau 85 proc. sostinės regiono lygio“, – sakė jis.

Prezidentūra po to, kai spalio viduryje Vyriausybė pristatė 2021 metų valstybės biudžeto projektą, teigė norinti, kad pensijos kitąmet didėtų ne 7 proc., kaip siūloma projekte, o 9 proc., taip pat sparčiau turėtų didėti neapmokestinamas pajamų dydis (NPD).

Lietuvoje pastarąją savaitę nustatoma vidutiniškai po 500 naujų koronaviruso atvejų per parą. Iki šiol ši infekcinė liga patvirtinta maždaug 11 tūkst. žmonių. 

Nuo trečiadienio lokalus karantinas įsigalioti didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – bei penkiose mažesnėse savivaldybėse – Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų ir Vilniaus rajono.

Iš viso karantino režimas šiuo metu galioja maždaug trečdalyje – 21 – šalies savivaldybių.

Jose gyvenantiems žmonėms privalu dėvėti kaukes visose viešose vietose su retomis išimtimis.

Savivaldybėse, kuriose įvestas karantinas, draudžiama būriuotis daugiau nei po penkis asmenis, įstaigos turi dirbti visiškai ar iš dalies nuotoliniu būdu, ribojami klientų ir pirkėjų srautai parduotuvėse, paslaugų teikimo vietose, draudžiama lankyti vyresnius nei 14 metų pacientus, išskyrus gimdyves, taip pat socialinių globos įstaigų gyventojus. Rekomenduojama atsisakyti masinių religinių apeigų susiburiant.

Trečiadienį Vyriausybė svarstys Lietuvoje uždrausti renginius ir susibūrimus. Išimtis planuojama palikti tik aukšto meistriškumo sporto varžyboms, tačiau jos turėtų vykti be žiūrovų, bei kultūriniams renginiams, į kuriuos bilietai parduodami elektroniniu būdu, užtikrinama patekimo kontrolė ir dviejų metrų atstumas tarp žiūrovų.

Naujausiais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Europoje koronavirusas nustatytas beveik 8,8 mln. gyventojų, visame pasaulyje šis skaičius siekia 43,6 mln. žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 28 09:27
Spausdinti