Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 29 d.


ŪKININKŲ PROTESTAS
G. Nausėda patvirtino: esu atviras diskusijai su žemdirbiais
BNS
LR Prezidento kancialerija.
Prezidentas Gitanas Nausėda.

Vilniuje protestuojantiems žemdirbiams vis dar tikintis susitikti su prezidentu Gitanu Nausėda, šalies vadovas sako esantis atviras tokiam susitikimui.

„Aš visada atviras susitikti su žemdirbiais ir aš tą konstatavau keletą kartų pastaruoju metu kalbėdamas su mūsų žiniasklaida“, – žurnalistams Raseiniuose ketvirtadienį sakė G. Nausėda.

„Tačiau norėtųsi, kad tai būtų platesnio masto diskusija, kurioje mes galėtume aptarti ne tik bendrą žemės ūkio situaciją, bet ir pamatyti tam tikrus perspektyvinius planus, kaip ketiname plėtoti mūsų žemės ūkį 5–10 metų perspektyvoje“, – kalbėjo šalies vadovas.

G. Nausėda teigė, jog diskusijos apie žemės ūkio ateitį svarbios ir „žvelgiant iš europinės perspektyvos“.

„Man tikrai svarbios žemės ūkio problemos, bet kaip valstybės vadovui man svarbu matyti žemės ūkio strategiją ir pačių žemdirbių požiūrį į jos įgyvendinimą“, – teigė prezidentas.

Ketvirtadienį į susitikimą su Vilniuje protestuojančiais ūkininkais Prezidentūra delegavo šalies vadovo vyriausiąjį patarėją Jareką Niewierowiczių (Jareką Neverovičių). Anot jo, prezidentas su protestuojančiais ūkininkais negalėjo susitikti, nes jau buvo suplanuoti susitikimai rajonuose.

J. Niewierowicziui nuo scenos prie Vyriausybės pranešus, kad trečiadienį prezidentas dirbo Radviliškyje, o ketvirtadienį – Raseiniuose, minia ėmė skanduoti „Gėda, gėda!“. Vis dėlto patarėjui baigus kalbą ir atsakius į ūkininkų klausimus, minia jį palydėjo plojimais.

Be to, šalies vadovo patarėjas teigė, jog Seimas kai kuriuos žemdirbiams aktualius sprendimus galėtų priimti ir anksčiau, nelaukiant parlamento pavasario sesijos pradžios kovo 10-ąją.

J. Niewierowiczius taip pat pakartojo, kad Vyriausybė padarė klaidų priimdama kai kuriuos su žemės ūkiu susijusius sprendimus.

2024 01 25 14:25
Spausdinti