Meniu
Prenumerata

šeštadienis, rugpjūčio 13 d.


VALSTYBĖS BIUDŽETAS
G. Nausėda: rengdama kitų metų biudžeto projektą, ankstesnė Vyriausybė „kai kuriuos dalykus paslėpė“
BNS
Fotobankas
Pinigai.

Rengdama kitų metų biudžeto projektą, ankstesnė Vyriausybė „kai kuriuos dalykus paslėpė“, todėl dabar planuojamas deficitas yra didesnis, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Praėjusi Vyriausybė, sakykime taip, kai kuriuos dalykus paslėpė, štai kodėl biudžeto deficitas, palyginti su pirminiu projektu, didėja“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė šalies vadovas.

Tačiau jis pabrėžė, kad krizės laikotarpiu yra natūralu, jog valdžios išlaidos būna didesnės nei pajamos.

„Aš, kaip ekonomistas, niekada nebuvau dogmatikas ir visada pasisakydavau už aktyvią anticiklinę politiką“, – tvirtino G. Nausėda.

„Turime taikyti aktyvią fiskalinę politiką, kuri reiškia, kad valdžios išlaidos tokiais laikotarpiais natūraliai negali būti finansuojamos atitinkamomis pajamomis“, – pabrėžė jis.

Prezidentas, be to, pabrėžė, kad jau dabar reikia galvoti apie tai, kaip ekonomikai atsigavus grįžti į subalansuotą biudžetą.

Ingridos Šimonytės Vyriausybės pakoreguotame biudžeto projekte numatytas 7 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) valdžios sektoriaus deficitas. Sauliaus Skvernelio Vyriausybė planavo ne daugiau kaip 5 proc. deficitą.

Pasak naujos Vyriausybės, planuojamas didesnis deficitas, nes iki tol nebuvo numatytos lėšos, skirtos kovai su koronaviruso pandemija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 21 11:50
Spausdinti