Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 24 d.


GYNYBA
G. Nausėda: Rusijos agresija suartino sąjungininkus, bet NATO stiprinti būtina ir toliau
BNS
Paulius Peleckis/BNS
G. Nausėda.

Rusijos agresija suartino sąjungininkus, tačiau toliau būtina stiprinti NATO gynybą, sako Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda.

Taip jis kalbėjo po trečiadienį vykusio susitikimo su Graikijos prezidente Katerina Sakellaropoulou.

„Artėjantis NATO viršūnių susitikimas Madride bus puiki proga Aljansui pademonstruoti ryžtą, stiprybę ir vienybę Rusijos agresijos akivaizdoje. Tai galime padaryti stiprindami savo gynybą, o ypač stiprindami rytinį NATO flangą. Tai yra ne tik šio regiono, bet ir viso Aljanso saugumo reikalas“, – Prezidentūros pranešime sakė G. Nausėda.

Jis pridūrė besitikintis Graikijos paramos svarstant šį klausimą šį mėnesį vyksiančiame NATO viršūnių susitikime.

Antradienį Vilniuje viešėjęs vokiečių kancleris Olafas Scholzas pažadėjo stiprinti Lietuvoje dislokuotą tarptautinį NATO batalioną iki brigados dydžio vieneto.

Tuo metu bendrame Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Vokietijos lyderių susitikime sutarta stiprinti gynybinius pajėgumus visose Baltijos šalyse.

Susitikime su Graikijos lydere G. Nausėda išreiškė užuojautą dėl nuo Rusijos agresijos Mariupolyje žuvusių graikų bendruomenės narių.

Lietuvos ir Graikijos lyderiai aptarė dvišalį bendradarbiavimą, Europos saugumo ir gynybos, energetinės nepriklausomybės klausimus, paramą Kremliaus karinę agresiją patiriančiai Ukrainai, Europos kaimynystės politiką.

Lietuvos vadovas susitikime teigė, kad vyksta intensyvus šalių bendradarbiavimas Europos Sąjungoje (ES), ypač – ekonomikos, migracijos, išorinės sienos apsaugos srityse. Lietuvos vadovas išreiškė lūkestį pratęsti valstybių bendradarbiavimą tobulinant ES migracijos ir prieglobsčio politikas.

G. Nausėda pabrėžė, kad Europa privalo didinti spaudimą Rusijai, o 7-asis ES sankcijų paketas turi būti pradėtas svarstyti kuo greičiau.

Šalies vadovas taip pat akcentavo, kad būtina ir toliau remti Ukrainą visomis priemonėmis ir kuo greičiau suteikti jai ES šalies kandidatės statusą.

Pasak jo, dabartinėje saugumo situacijoje būtina didinti ES įsitraukimą Vakarų Balkanuose, Rytų ir Pietų Europos Sąjungos kaimynystėje, pradėti derybas dėl narystės ES su Albanija ir Šiaurės Makedonija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 06 08 14:22
Spausdinti