Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 14 d.


RINKIMAI LENKIJOJE
G. Nausėda su A. Duda aptarė Lenkijos rinkimų rezultatus, tolesnį bendradarbiavimą
BNS
Prezidentūra
A. Duda ir G. Nausėda.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį telefonu aptarė Lenkijos rinkimų rezultatus su šios šalies vadovu Andrzejumi Duda.

Jie taip pat kalbėjosi apie bendradarbiavimą ir jo stiprinimą saugumo ir gynybos srityje, saugumo situaciją regione, pranešė Prezidentūra.

„Esame suinteresuoti ir toliau stiprinti partnerystę su Lenkija. Mūsų bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje, vieninga parama Ukrainai – regiono saugumo garantas. Itin vertiname puikius broliškus santykius su Lenkija ir tikimės dar glaudesnio bendradarbiavimo ateityje“, – pranešime sakė G. Nausėda.

Lietuvos ir Lenkijos vadovai taip pat aptarė paramos Ukrainai klausimus. G. Nausėda akcentavo, kad būtina visomis priemonėmis remti Ukrainą iki pergalės, ir pabrėžė, kad Lenkijos vaidmuo užtikrinant regiono saugumą yra labai reikšmingas.

Balsavusių rinkėjų apklausos rodo, kad valdančioji „Teisė ir teisingumas“ (PiS) surinko daugiausiai balsų per sekmadienį Lenkijoje vykusius parlamento rinkimus, tačiau daugumą parlamente turės opozicija.

PiS deleguotas Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis pareiškė, kad jo partija bandys formuoti vyriausybę, jei to paprašys prezidentas.

Galutinių rezultatų Valstybinė rinkimų komisija dar nepaskelbė.

2023 10 16 14:56
Spausdinti