Meniu
Prenumerata

sekmadienis, liepos 14 d.


COVID-19
G. Nausėda: valdant pandemiją, Vyriausybei reikėtų eiti ne prievartos, o skatinimų keliu
BNS
Fotobankas
G. Nausėda ir I. Šimonytė.

Priverstiniai metodai valdant COVID-19 plitimą duoda ribotą rezultatą, teisinga kryptis – eiti skatinimų keliu, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Galvoju, kad šiandien daugiau kalbėkime daugiau ne apie priverstinius, prievartinius metodus, nes kaip matome iš skiepijimosi tempų, jie jau duoda labai ribotą rezultatą. Jei statistika neapgauna, mes praktiškai turime naujai susirgusių daugiau, nei pirmąja doze pasiskiepijusių. Reiškia, kad kažkas mūsų sistemoje yra blogai ir reikia ieškoti naujų kelių“, – spaudos konferencijoje Mažeikių rajone penktadienį sakė G. Nausėda, paklaustas, kaip vertina Vyriausybės svarstymus dėl privalomų skiepų, testų apmokėjimo iš darbdavių ar darbuotojų kišenės.

Jis sako nesiimantis vertinti Vyriausybės sprendimo siūlyti įvesti 100 eurų išmokas besiskiepijantiems senjorams, „kiek jis yra geras“, tačiau sako, kad svarbiausia, jog „mentališkai pajudėjome į teisingą pusę ir nustojome vien tik spaudimo būdu siekti rezultato, o mėginame kalbėti apie tai, kas, galbūt, paskatintų žmones tai daryti“.

„Tikrai, pirmiausia, norėčiau pasakyti, kad atsiranda pasiūlymų, kurie jau nebe tiek verčia ar spaudžia darbuotojus vakcinuotis, kiek juos skatina tai daryti. Prieš keletą mėnesių mes jau kalbėjome apie tai, kad gal iš tikrųjų galima kai kurioms tikslinėms žmonių grupėms numatyti galimybes finansiškai prisidėti ar finansiškai paskatinti vakcinuotis, tuo metu buvo kalbama, kad galbūt jau yra per vėlu, nes nemažai žmonių vakcinavosi“, – teigė prezidentas.

Vyriausybė šią savaitę pasiūlė Seimui pataisas, kad tam tikrų sričių darbuotojai, nepasiskiepiję nuo koronaviruso, už testus turėtų mokėti savo lėšomis. Planuoto svarstyti siūlymo tam tikroms profesijoms įvesti privalomą skiepijimąsi neliko – pasak premjerės Ingridos Šimonytės, siūlymo kol kas atsisakyta, nes tam greičiausiai reikėtų keisti Darbo kodeksą.

Vyriausybė taip pat pritarė siūlymui iki gruodžio naujai pasiskiepysiantiems vyresniems nei 75 metų senjorams skirti 100 eurų išmoką. Ji taip pat būtų skiriama sustiprinančiąja doze iki kitų metų balandžio pasiskiepijusiems šios amžiaus grupės žmonėms.

Pataisoms dar turės pritarti Seimas.

Jei A. Dulkys nemato galimybių suvaldyti pandemijos, gali pasitraukti

G. Nausėda teigia matantis du kelius dėl sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio ateities: arba šis turi pateikti sprendimo būdus, kaip suvaldyti koronaviruso pandemiją, arba pasitraukti.

„Šitoje padėtyje klausimas yra paprastas, yra du keliai ministrui: arba jis pasako, kad žino, kaip pasiekti persilaužimą, (...) arba, jeigu jis nemato, kaip tą padaryti, tai sąžiningai prisipažįsta ir nepaima įkaitais Vyriausybės“, – penktadienį žurnalistams Mažeikiuose sakė G. Nausėda.

„Manau, kad tai, pirmiausia, yra premjerės sprendimas. Jei premjerė šiandien nepriima šio sprendimo, ponas A. Dulkys, jei pripažįsta, kad jam sunkoka susitvarkyti, gali padėti premjerei, kelias labai paprastas“, – pridūrė jis.

Be kita ko, pasak prezidento, opozicijos svarstymai, jog Seimas Vyriausybei galėtų skelbti interpeliaciją, turi būti labai gerai apgalvoti.

„Reikia turėti galvoje, o kas po šitos interpeliacijos. Šiandien aš kol kas nematau arba bent jau niekas nedemonstruoja tokios politinės valios suformuoti kažkokią alternatyvią Vyriausybę. Tai turime turėti omenyje, nes priešingu atveju kalbėjimas apie interpeliacijas yra situacijos destabilizavimas“, – kalbėjo jis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga rugsėjo viduryje pranešė apie teikiamą ultimatumą ministrei pirmininkei Ingridai Šimonytei. Valstiečiai pareiškė, kad jei per tris savaites nebus įvykdytos partijos iškeltos sąlygos, premjerei bus inicijuojama interpeliacija.

Valstiečiai reikalauja, kad I. Šimonytė per tris savaites atsiribotų „nuo mokestinę naštą gyventojams didinančios mokestinės reformos“, iš esmės pakeistų COVID-19 pandemijos valdymo bei vakcinacijos strategiją, viešai atsiskaitytų už migrantų krizės valdymo kaštus bei pateiktų aiškius terminus, kada nelegalūs migrantai bus grąžinti į kilmės valstybes.

Savo ruožtu tuomet premjerė pareiškė, kad opoziciniai valstiečiai turi teisę reikšti jai interpeliaciją, tačiau tvirtino, jog valdantiesiems nepriklausantys politikai galėtų dirbti konstruktyviau.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 10 08 14:30
Spausdinti