Meniu
Prenumerata

trečiadienis, rugpjūčio 17 d.


PREZIDENTŪRA
G. Nausėdos komandą palieka trys svarbūs patarėjai
BNS
Robertas Dačkus / LR Prezidentūros kanceliarija
Komandos kapitonui reikia naujų žaidėjų.

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausieji patarėjai Jonas Vytautas Žukas, Sonata Šulcė ir Aistis Zabarauskas palieka pareigas, ketvirtadienį pranešė Prezidentūra.

Jos teigimu, patarėjas gynybos klausimais J. V. Žukas plėtos privačią veiklą, patarėja švietimo, mokslo, kultūros klausimais S. Šulcė tęs kūrybinį ir mokslinį darbą, o Komunikacijos grupei vadovavęs A. Zabarauskas grįš į privatų sektorių.

Visi trys patarėjai dirbo jo komandoje nuo kadencijos pradžios, A. Zabarauskas prieš tai vadovavo G. Nausėdos rinkimų štabo komunikacijai.

„Nuoširdžiai dėkoju savo patarėjams už jų indėlį formuojant prezidento politiką pirmaisiais metais. Mano pasitikėjimas šiais žmonėmis ir pagarba jiems nesibaigia su jų paskutine darbo diena, bet pasipildo žmogišku dėkingumu“, – pranešime teigė šalies vadovas.

„Pradėtus darbus tęs ir plės savomis iniciatyvomis naujieji grupių vadovai“, – sakė jis.

Nacionalinio saugumo grupei nuo šiol vadovaus patarėjas gynybos klausimais Darius Kuliešius, Švietimo, mokslo ir kultūros grupei nuo liepos 15 dienos vadovaus istorikė Jolanta Karpavičienė, o naujas Komunikacijos grupės vadovas bus paskelbtas liepos mėnesį.

G. Nausėda taip pat teigė, kad pirmieji kadencijos metai yra vienas sudėtingiausių etapų, kai reikia „praminti naujus dalykinių ryšių takus“ tarp Prezidentūros ir kitų institucijų bei visuomenės grupių, taip pat – Prezidentūros viduje, tarp patarėjų grupių.

Prie prezidento komandos prisijungianti J. Karpavičienė daugiau nei dešimtmetį dirbo Valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai, taip pat ji yra Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Senovės ir vidurinių amžių istorijos docentė, turi dvidešimties metų mokslinės ir pedagoginės veiklos bei tarptautinio bendradarbiavimo mokslo srityje patirtį.

Be kita ko, naujoji vyriausioji patarėja švietimo, mokslo, kultūros klausimais yra Muziejų tarybos narė, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Lietuvos skyriaus valdybos pirmininkė, buvo apdovanota Eike-von-Repgow-Preis premija už saksų-Magdeburgo teisės recepcijos LDK tyrimus bei aktualinimą.

Prezidentūra taip pat primena, kad birželį darbą baigia ir Teisės grupėje dirbusi patarėja Ieva Saudargaitė bei Vida Petrylaitė, pirmoji planuoja tęsti karjerą valstybės tarnyboje, o V. Petrylaitė savo profesinę veiklą apsisprendė skirti moksliniam ir pedagoginiam darbui Vilniaus universitete.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 25 15:44
Spausdinti