Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 23 d.


INFLIACIJA
G. Skaistė antiinfliacinį paketą žada kovo pabaigoje
BNS
BNS foto

Finansų ministrė Gintarė Skaistė žada, kad papildomą kompensacijų gyventojams dėl augančios infliacijos paketą pristatys kovo pabaigoje, kai bus įvertinti energetikos išteklių ir kitų žaliavų kainų svyravimai rinkose.

„Neapibrėžtumas rinkose yra pernelyg didelis, kad šiandien būtų galima pasakyti, kokie sprendimai bus konkrečiai padaryti, tačiau Vyriausybė rengia papildomą paketą, kuris turbūt atlieps ir šiek tiek augančias žmonių pajamas ir taip pat padės tvarkytis su augančiomis šildymo ir elektros kainomis“, – komentuodama, ar bus mažinimas akcizas degalams, LRT ketvirtadienį sakė finansų ministrė.

Pasak G. Skaistės, Vyriausybė taip pat svarsto galimybę kompensuoti dalį gyventojų išlaidų už elektrą ir dujas, taip pat už centralizuotą šildymą kitą sezoną.

„Natūralu, kad šioje vietoje nepritaikius intervencijos, žmonėms išlaidos šildymui, elektrai augtų kelis kartus ir akivaizdu, kad našta nėra pakeliama ir tam tikrų intervencinių priemonių valstybė turi imtis. Klausimas yra, kiek valstybė yra pajėgi šiuo metu įsikišti į rinką ir kokią dalį naštos prisiimti ant savęs“, – sakė ministrė.

„Tie skaičiavimai yra atliekami, artimiausiu metui tikrai pateiksime savo siūlymus, kaip spręsti susidariusią situaciją, bet kainos (elektros ir dujų – BNS) buitiniams vartotojams iki liepos 1 dienos nesikeis, todėl sprendimų paieškai dar yra šiek tiek laiko“, – pridūrė G. Skaistė.

Ministrė pripažino, jog ankstesnes Vyriausybės prognozes dėl infliacijos piko pakeitė karas Ukrainoje.

„Žvelgiant į prieškarinį laikotarpį tikrai tikėjomės, kad šildymo sezono pabaigoje energijos prekių kainos stabilizuosis – tai reiškia, kad infliacijos pikas būtų pasiektas vasario mėnesį, dabar matome, kad situacija visai kita ir dujų kainos verčia imtis papildomų sprendimų kitam šildymo sezonui“, – sakė G. Skaistė.

„Infliacija tikrai išliks pagrindiniu iššūkiu šiais metais“, – pridūrė ji.

Finansų ministrė atmetė prezidento kritiką, jog Vyriausybė delsia pristatyti finansinės pagalbos priemones, nes, G. Skaistės teigimu, reikia paskaičiuoti, kurios kompensacinės priemonės yra prasmingiausios.

„Reikia suprasti, kad žmonės yra gelbėjami jų pačių pinigais“, – sakė ministrė.

Premjerė I. Šimonytė trečiadienį kartojo, kad žmonėms galėtų būti mokamos kompensacijos ne tik už centralizuotą šildymą ir karštą vandenį, bet ir elektrą bei dujas, o visas antiifliacinis paketas, pasak jos, bus kartu su biudžeto pataisomis bus svarstomas balandį.

Prezidentas G. Nausėda trečiadienį pareiškė, kad jį stebina valdančiųjų abejingumas infliacijai bei delsimas priimti kainas mažinančias priemones.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) vadovas Renatas Pocius sako, kad valdžiai nesiimant jokių papildomų priemonių, elektros kainos buitiniams vartotojams nuo liepos didėtų iki 50 proc., dujų maistui gaminti – 100 proc., o namų šildymui – iki 200 procentų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 03 17 09:04
Spausdinti