G. Steponavičiui vienbalsiai panaikinta neliečiamybė
Seimas ketvirtadienį panaikino Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovo Gintaro Steponavičiaus teisinę neliečiamybę, kad jis galėtų būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn dėl piktnaudžiavimo.
Už rezoliuciją, kuria Seimas leidžia G.Steponavičių patraukti baudžiamojon atsakomybėn, balsavo 109 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš ir nesusilaikė. Tokiai rezoliucijai priimti reikia, kad už ją balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo nariai. „Esu pasiruošęs visomis įmanomomis priemonėmis gintis, ir įrodyti, kad jeigu brėžiame brūkšnį ir sakome, kad tai jau yra blogai ar net nusikalstama, atsakykime į klausimus, kokios yra ne tik politikos, bet ir apskritai visuomenės veiklos ribos. Mano atžvilgiu formuluojami įtarimai neturi nieko bendro su korupcija. Mano pristatyta, argumentuota ir faktais grindžiama, dokumentais patvirtinta veikla yra traktuojama kaip galimas piktnaudžiavimas, ir aš su tuo nesutinku“, – ketvirtadienį Seime sakė parlamentaras ir žadėjo apsiginti teisiniais būdais. Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo leidimo negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyta jo laisvė. Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis į Seimą dėl G.Steponavičiaus imuniteto panaikinimo kreipėsi antradienį, nurodęs, kad parlamentaras su koncerno „MG Baltic“ atstovu Raimondu Kurlianskiu tarėsi dėl neteisėto partijos finansavimo, o balsuodamas dėl koncernui palankių teisės aktų pažemino Seimo autoritetą ir diskreditavo Seimo nario vardą.
Kaltinimus atmeta
G.Steponavičius neigė su verslininku kalbėjęs apie įstatymų priėmimą, jis pabrėžė paramos prašęs tik nevyriausybinių organizacijų veiklai. Parlamentaras ketvirtadienį Seime tvirtino, kad laikinojoje komisijoje atsakydamas į klausimus bylą tiriantis prokuroras Justas Laucius esą pripažino, kad nėra tiesioginių įrodymų, jog G.Steponavičius už finansinę paramą žadėjo balsuoti už kokius nors įstatymus. Anot liberalo, prokuroras teigęs, kad apie tokį atsilyginimą kalbėjo kiti asmenys. „(...) bet aš atsakau už savo veiksmus, savo poelgius“, – teigė Seimo narys. Prokurorams įtarimų sukėlė „MG Baltic“ grupės 15 tūkst. eurų parama dviem organizacijoms – G.Steponavičiaus vardo paramos fondui ir „Laisvės studijų centrui“. Pasak prokurorų, susitaręs dėl paramos šioms organizacijoms, G.Steponavičius balsavo dėl koncernui „MG Baltic“ naudingų teisės aktų priėmimo. Minimų įstaigų gauti pinigai, prokurorų teigimu, panaudoti „įsiskolinimams už Liberalų sąjūdžio veiklos viešinimą ir politiko G.Steponavičiaus žinomumo didinimą skirtam projektui „Pilietiškumo pamokos Lietuvos mokyklose“ padengti“ bei 2016 metais kandidatavusio G.Steponavičiaus „veiklos viešinimui skirtiems renginiams finansuoti“. Prokuratūra atlieka didesnės apimties politinės korupcijos tyrimą, jame su G.Steponavičiumi susiję epizodai tesudaro dalį. Toje pačioje byloje įtarimai pateikti buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui. Jis įtariamas iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento R.Kurlianskio paėmęs per 100 tūkst. eurų kyšį už politinės partijos veikimą koncerno naudai. „MG Baltic“ atstovai įmonei pateiktus įtarimus vadina prokuroro piktnaudžiavimu savo teisėmis ir psichologiniu spaudimu.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.