Meniu
Prenumerata

pirmadienis, balandžio 15 d.


COVID-19
Galimybių paso turėtojų skaičius artėja prie milijono
BNS
Fotobankas
Kavinė Vilniuje.

Galimybių pasą elektroniniu būdu jau išsiėmė apie 850 tūkst. žmonių iš 1,4 mln. galinčių tai padaryti, sako ekonomikos ir inovacijų viceministras. Vincas Jurgutis sako, kad žmonėms žadama palengvinti dokumento gavimą – Registrų centro įmonės atstovai kitą savaitę važiuos į savivaldybes, kur nėra jos padalinių, be to, dokumentą galima bus pasiimti „Sodros“ padaliniuose, galbūt ir vaistinėse. 

„Šiuo metu Lietuvoje apytiksliai 1 mln. 400 tūkst. gali išsiimti galimybių pasą ir elektroniškai jį yra išsiėmę 845 tūkst. – tai yra didelis skaičius. Jeigu palygintume jį su skaičiumi, kurį turėjome prieš maždaug mėnesį, liepos pradžioje, buvo vos 600 tūkst. žmonių, kurie buvo išsiėmę elektroninį galimybių pasą. Tai galiu sakyti, kad šitas skaičius sparčiai artėja link milijono“, – verslumo ir eksporto skatinimo agentūros „Versli Lietuva“ renginyje sakė V. Jurgutis. 

Jis priminė, kad galimybių pasą galima išsiimti ir fiziniu būdu: Registrų centras jau yra išdavęs per 20 tūkst. popierinių dokumentų. Juos galima atsispausdinti ir patiems. 

„Bet suprantame, kad dalis visuomenės neturi elektroninio prisijungimo galimybių (...) Suprasdami, kad visiems verslams yra svarbu išlaikyti kuo platesnį klientų ratą, tai dėl to dirbame ties tuo, kad padaugėtų vietų, kur būtų galima tą galimybių pasą išsiimti (...) Tikrai tų vietų gerokai padaugės“, – sakė V. Jurgutis. 

Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė teigia, kad įmonės atstovai kitą savaitę važiuos į savivaldybes, kuriose nėra jos padalinių. 

„Nuo pirmadienio Registrų centras daro tokią vienkartinę akciją: savivaldybėse, kuriose nėra Registrų centro padalinio, (...) Registrų centras pagal sutartą grafiką nuvyks ir – kai kur seniūnijų patalpose, kai kur pačioje savivaldybėje, kai kur kultūros centro patalpose, kai kur socialinių paslaugų centruose – gyventojams spausdins galimybių pasus, jeigu žmonės turi tokią galimybę jį gauti“, – kalbėjo D. Vilytė. 

Pasak jos, Alytaus, Birštono, Neringos, Panevėžio, Rietavo, Šiaulių, Vilniaus, Kauno rajonų, Kazlų Rūdos savivaldybių gyventojų teirautis informacijos, kada atvyks Registrų centro atstovai. 

„Kur dar mes galvojame platinti? Jau praktiškai finišo tiesiojoje yra sutartis su „Sodra“, tai reiškia, kad „Sodros“ padaliniuose, – dar negaliu šiandien tiksliai įvardyti, nuo kurios datos, bet jau tikrai netrukus – (...) bus galimybė atsispausdinti galimybių pasus“, – kalbėjo D. Vilytė. 

Anot jos, vyksta ir derybos bei pokalbiai su vaistinėmis dėl galimybių paso išdavimo. 

„Apie startą bus pranešta, kada startuos ir kokių vaistinių tinklai jungsis į šį projektą“, – komentavo Registrų centro atstovė. 

Šiuo metu galimybių pasus išduoda 50 Registrų centro padalinių. 

Tik su galimybių pasu – jau per pusę tūkstančio įmonių

Jau daugiau kaip 500 įmonių aptarnauja tik galimybių pasą turinčius klientus, pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė. 

„Rugpjūčio 16 dienai jau ryte turėjome deklaravusių veiklų 73. Šiam laikui, 11 val., pranešusių, kad veiklą vykdys tik asmenims (su galimybių pasu – BNS), teiks savo paslaugas, priims pirkėjus 538 ūkio subjektai“,  – verslumo ir eksporto skatinimo agentūros „Versli Lietuva“ renginyje pranešė NVSC Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Ingrida Skridailienė. 

Pasak jos, daugiausia tokių įmonių yra Vilniuje – daugiau nei 280, Kaune – daugiau nei 50, o  Klaipėdoje – 26. 

Pasak I. Skridailienės, daugelis šių įmonių dirba maisto sektoriuje, dalis teikia apgyvendinimo, grožio paslaugas. 

„Vis dėlto dauguma veiklų – tai maisto tvarkymo ūkio subjektai, kurie pasirinko būtent galimybę vykdyti veiklą tiktai asmenims, kurie turi galimybių pasą. Tačiau yra ir 30 apgyvendinimo paslaugas teikiančių ir 24, kurie vykdys grožio paslaugų teikimą“, – kalbėjo NVSC atstovė. 

Ji priminė, kad bendrovės, nusprendusios veikti tik su galimybių pasu,  iki rugsėjo 13 dienos apsisprendimo pakeisti jau nebegali.

„Vienas iš reikalavimų yra, deklaravus veiklą, kad vykdai tik klientams, vartotojams, turintiems galimybių pasą, tai yra prie įėjimo informuoti apie tai, kad tik priimami ir aptarnaujami klientai su galimybių pasu. Jau Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra išviešinusi konsultaciją, kad dalinti veiklos negali: negali būti lauke be galimybių paso, o viduje – su galimybių pasais“, – sakė I. Skridailienė. 

Verslas nuo praėjusio pirmadienio gali pradėti veiklą įleidžiant lankytojus tik su galimybių pasu – tokiu atveju nebereikia laikytis apribojimų, jie tampa tik rekomendacija. 

Norintiems toliau priimti klientus be galimybių paso, galioja griežtesni apribojimai, o nuo rugsėjo 13-osios didžioji dalis paslaugų galės būti teikiamos tik įgijusiems imunitetą po skiepų ar ligos, arba turintiems neigiamą PGR testą.  

Įmonės, nutarusios pradėti aptarnauti tik galimybių pasą turinčius klientus, apie tai privalo pranešti NVSC.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 08 19 14:15
Spausdinti